Posłuchaj imponującej ścieżki dźwiękowej do „Sound City”


2013.03.04

opublikował:

Posłuchaj imponującej ścieżki dźwiękowej do „Sound City”

Oficjalna premiera albumu „Sound City – Real To Reel” odbędzie się 12 marca, ale z materiałem możecie się zapoznać już teraz w serwisie NPR.org .

Krążek jest ścieżką dźwiękową do filmu „Sound City” w reżyserii Dave`a Grohla i zawiera aż 11 kolaboracji słynnego muzyka (Nirvana, Foo Fighters) z plejadą czołowych muzyków rockowych w zupełnie nowych utworach studyjnych. Wśród towarzyszących mu gwiazd znaleźli się tu Paul McCartney, Trent Reznor, Stevie Nicks z Fleetwood Mac, Joshua Homme z Queens of the Stone Age, Rick Nielsen z Cheap Trick, Lee Ving z Fear, Corey Taylor ze Slipknot, Brad Wilk i Tim Commerford of Rage Against The Machine a także muzycy z jego macierzystej formacji Foo Fighters.

Pomysł na film “Sound City” narodził się w ubiegłym roku, kiedy Dave Grohl zakupił legendarną konsolę Neve 8028 ze słynnego kalifornijskiego studio Sound City. Uznawana za królową analogowego sprzętu nagrywającego, skonstruowana w 1972 roku konsola wykorzystywana była przez 40 lat przy nagrywaniu płyt takich wykonawców jak Neil Young, Fleetwood Mac, Tom Petty, Johnny Cash, Guns N Roses, Metallica, Nine Inch Nails czy Rage Against The Machine i mnóstwa innych artystów. W 1991 roku nagrano na niej kultowy album Nirvany „Nevermind”, który zmienił nie tylko oblicze rocka, ale i całe prywatne życie Dave’a. Film, którego Grohl jest zarówno reżyserem jak i narratorem, opowiada historie studia Sound City rok po roku i swoja premierę mieć będzie na styczniowym Sundance Film Festival 2012. Od  1 lutego w jakości HD do pobrania będzie ze strony www.soundcitymovie.com, a w dniu premiery soundtracku, czyli 12 marca do kupienia będzie również w formacie DVD i Blu-Ray.

Dodajmy, że każdy utwór z soundtracku „Sound City – Real to Reel” został napisany specjalnie do filmu „Sound City” i w przeciągu 24 godzin nagrany na słynnej konsolecie, przeniesionej do należącego do Grohla 606 Studio.

Tracklista „Sound City – Real To Reel”:

Dave Grohl, Peter Hayes, and Robert Levon Been – `Heaven and All`

Brad Wilk, Chris Goss, Dave Grohl, and Tim Commerford – `Time Slowing Down`

Dave Grohl, Rami Jaffee, Stevie Nicks, and Taylor Hawkins – `You Can`t Fix This`

Dave Grohl, Nate Mendel, Pat Smear, Rick Springfield, and Taylor Hawkins – `The Man That Never Was`

Alain Johannes, Dave Grohl, Lee Ving, Pat Smear, and Taylor Hawkins – `Your Wife Is Calling`

Corey Taylor, Dave Grohl, Rick Nielsen, and Scott Reeder – `From Can to Can`t`

Alain Johannes, Chris Goss, Dave Grohl, and Joshua Homme – `Centipede`

Alain Johannes, Dave Grohl, and Joshua Homme: „A Trick With No Sleeve`

Paul McCartney, Dave Grohl, Krist Novoselic, and Pat Smear – `Cut Me Some Slack”

Dave Grohl, Jessy Greene, Jim Keltner, and Rami Jaffee – `Once Upon a Time… The End`

Dave Grohl, Joshua Homme, and Trent Reznor – `Mantra`

Polecane

Share This