PospoliteRuszenie.com


2011.06.20

opublikował:

PospoliteRuszenie.com

Singiel rozpoczyna akcje PospoliteRuszenie.com a zarazem jest niezwykłym połączeniem kontrastowych osobowości.

Spotyka się tu bowiem bardzo pokręcony i połamany styl L.U.C ze słynnym Prosto. – Sokoła.

Artyści mimo odmiennych estetyk połączyli siły by poruszyć faktycznie coraz bardziej widoczny, a wręcz rzucający się w oczy problem.

Akcja społeczna ma na celu rozpocząć dyskusję na temat estetyki polskich miast i wielkiej choroby pstrokatych i szpecących renowacji naszych osiedli. L.U.C pospolite ruszenie połączył także z warszawską akcją RE-BLOK, która mając podobne cele zorganizowała także profesjonalną konferencje poświęconą tej tematyce.

„Patrząc na to jak wiele ludzi do nas spontanicznie się przyłączało czuję, że to na prawdę pospolite ruszenie. Chcemy poprawiać rzeczywistość wokół nas.

Nie jesteśmy w stanie pojąć tych kolorów. Nie wiem czy to modernizm czy postpunkrokoko. Marzy nam się aby bloki, które dziś kokietują jak wymalowane 60-letnie tirówki przy szosie stały się np. galeriami tematycznymi – albo chociaż miały stonowane, jednolite kolory spójne z innymi zabudowaniami. Chcielibyśmy aby powstały przepisy normujące kolorystykę albo by dano przestrzeń młodym grafikom i plastykom.”

Najważniejszym elementem akcji oprócz happaningu, muzyki i grafiki jest galeria, na której wszyscy możemy prezentować najbardziej zainfekowane i najlepiej odkażone polskie bloki. Strona ma także gromadzić ciekawe projekty renowacji i poszukiwać rozwiązań dla piekącego problemu.

WWW.POSPOLITERUSZENIE.COM

Produkcja L.U.C – gościnnie SOKÓŁ

Polecane

Share This