Potęga hip hopu z Wielkiej Brytanii, IAMDDB powraca do Polski


2021.03.06

opublikował:

Potęga hip hopu z Wielkiej Brytanii, IAMDDB powraca do Polski

Artystka podczas koncertu, 10 grudnia 2021 roku w warszawskiej Pradze Centrum, zaprezentuje swój najnowszy debiutancki album, który będzie jednocześnie początkiem nowego rozdziału dla wszechstronnie uzdolnionej piosenkarki i autorki tekstów. Niezaprzeczalna i niezachwiana w swoim podejściu, IAMDDB nadal przesuwa granice mieszając ze sobą hip-hop, trap i urban jazz.

Diana De Brito zdradza, że album pozwoli słuchaczom poznać ją na bardziej intymnym poziomie. „To prawdziwa IAMDDB, dopracowana DDB, zmysłowa DDB” – mówi, dodając, że projekt podkreśli jej różnorodną osobowość. „To moje odrodzenie”.

„Tworzę muzykę dla kobiet, które przechodzą przez podobne sytuacje do moich, aby poczuły się silniejsze. Zdecydowanie odczuwam potrzebę podnoszenia wiary ludzi we własne siły”- mówi. W pejzażu dźwięków tworzy bezpieczną przestrzeń, w której kobiety mogą odnaleźć siebie, swoje niedoskonałości. „Kobiety muszą zrozumieć to między innymi dlatego, że społeczeństwo mówi nam, że nie powinniśmy być emocjonalne ani szczere, a w tym jest siła. Sama jestem bardzo podatna na zranienia”.

Wśród fanów jej twórczości są między innymi Annie Mac z BBC Radio 1, Julie Adenuga czy Diplo, z którym współpracowała przy utworze „Mira Mira”. Jednak to kontakt ze słuchaczami sprawia jej prawdziwą przyjemność. To właśnie dla nich śpiewała tak bardzo lubiane przez fanów „Shade”, „Drippy”, „Back Again” i „Child’s Play” na wyprzedanych koncertach w londyńskim Roundhouse oraz m.in. podczas Glastonbury i Afropunk.

IAMDDB skupia się na byciu za sterami nowej fali artystów w Manchesterze, którzy ożywiają bogaty muzyczny krajobraz miasta. Uważa, że ​​„energia” miasta pomogła jej w dostrojeniu artystycznej sprawczości. „Uwielbiam to, jak ludzie tutaj są wyluzowani i ciepli” – mówi. Jest dla niej „irytujące”, że istnieje presja, by mieszkać w Londynie, w celu muzycznego doskonalenia się, tak jakby reszta Wielkiej Brytanii nie miała wiele do zaoferowania.

 

Data: 10.12.2021
Drzwi: 19:00
Start: 21:00
Miejsce: Praga Centrum

Bilety dostępne na www.followthestep.com oraz w bileterii Going.
Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

Polecane

Share This