Power Of Trinity przed Skindred


2011.11.20

opublikował:

Power Of Trinity przed Skindred

Po niezwykle gorącym przyjęciu na tegorocznym Przystanku Woodstock zespół Skindred wraca do Polski w ramach trasy „Union Black”. 27 listopada wystąpi w warszawskim klubie Stodoła, a dzień później na koncercie w poznańskim klubie Blue Note.

27 listopada w roli supportu wystąpi zespół Power Of Trinity, który będzie promował swój najnowszy album „Loccomotiv”. Pierwszego singla z płyty można posłuchać pod TYM linkiem.

Skindred to czteroosobowa formacja z Newport w Wielkie Brytanii grająca innowacyjne połączenie heavy metalu, punk rocka, reggae, dancehallu i drum’n’bassu. Zespół określa swoją muzykę jako „ragga metal”.

Zespół gra od 1998 roku i jak do tej pory wydali cztery albumy – „Babylon” (2004), „Roots Rock Riot” (2007), „Shark Bites and Dog Fights” (2009) i „Union Black” (2011). Piosenka „Nobody” pochodząca z ich debiutanckiego albumu szybko zyskała popularność dzięki umieszczeniu jej w soundtracku do gry komputerowej Need for Speed.

Płyta „Babylon” była numerem jeden listy Billboard Top Reggae Albums w Stanach Zjednoczonych i zjednała zespołowi rzeszę fanów, a kolejne wydawnictwa potwierdziły świetną formę i popularność formacji.

W obecny skład zespołu wchodzą Benji Webbe (śpiew, elektronika), Daniel Pugsley (gitara basowa), Mikey Demus (gitara, dodatkowy śpiew), Arya Goggin (perkusja).

Siłą zespołu są ich występy: mają świetny kontakt z publicznością, której serwują ogromną dawkę pozytywnej energii. Skindred występowali u boku Soulfly, One Minute Silence czy Fishbone. W tym roku zagrali na najważniejszych europejskich festiwalach: Download Festival, Boardmasters Festival, Sonisphere Festival.

Power Of Trinity – to łódzka grupa, której znakiem rozpoznawczym jest mieszanie pozytywnych brzmień reggae z mocniejszym rockowym uderzeniem. Pierwszy ich album „11”, ukazał się w 2007 roku. Bajecznie rytmiczna, charyzmatyczna, z lekką dewiacją w stronę reggae, o cudownych melodiach muzyka, bardzo szybko zyskała popularność. Zespół pojawił się na wielu festiwalach, m.in. Union of Rock Węgorzewo, Camerimage, Ostróda Reggae Festiwal, Hunter Fest, Beer Fest Belgrad czy Eska Rock Tour.

W 2011 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią MJM Music PL. Premiera drugiej płyty „Loccomotiv” miała miejsce 31 października 2011 roku. Na krążku znalazło się 12 energetycznych utworów, które stanowią połączenie ostrych brzmień gitar, dubu, alternatywnych melodii oraz niebanalnych tekstów. Płyta ta jest zbiorem obserwacji i odczuć, czasem tematy są błache, a czasem śmiertelnie poważne. Każda piosenka to wagonik, oddzielny przedział w pociągu, którym jedziemy i osobna historia. Zmieniamy przedziały i wagoniki, a tam w każdym ktoś opowiada inną historię – przedstawia nową płytę Jakub Koźba, wokalista i autor tekstów.

Album jest mocno rockowy, ale nie pozbawiony elementów dubstepu i eksperymentalnego reggae, za które odpowiedzialny jest trójmiejski producent dubstepu – Faz, znany ze współpracy m.in. z Dreadsquadem.

W przerwach między nagrywaniem nowego materiału, a koncertami, muzycy nie próżnowali. Kuba Koźba udzielał się jako wokalista projektu Zbigniewa Hołdysa – „Kosmos”, a basista Krzysiek Grudziński występował z legendarną, punkową Moskwą.

Polecane

Share This