Power trio THE BREW powraca


2010.01.17

opublikował:

Power trio THE BREW powraca

Najnowsza propozycja brytyjskiego tria, które w swojej twórczości łączy elementy klasycznego rocka z lat 60. i 70. ubiegłego wieku z nowoczesnymi brzmieniami. Zespół tworzą basistaTim Smith, jego synKurtis Smith, który gra na perkusji oraz młody fenomenalny gitarzysta i wokalistaJason Barwick. Zaprezentowana przez nich na nowym albumie mieszanka wybuchowa powstała z myślą o dotarciu do starszych i młodszych fanów. Nie jest to jednak wyłącznie echo z przeszłości, gdyż brzmienie i produkcja są jak najbardziej współczesne. Ktoś powiedział kiedyś, że nie ma przyszłości bez przeszłości i The Brew mają nadzieję zaczerpnąć to co najlepsze z obu światów.

Wszystkie nowe utwory zostały przetestowane podczas koncertów, gdyż muzycy z zasady nie nagrywają kompozycji, które wcześniej nie sprawdziły się na scenie. I tak „Every Gig Has a Neighbour”, „Wrong Tunes” oraz doskonała wersja lirycznego „KAM” z pewnością zabrzmią znajomo.

Integralną częścią brzmienia pozostały też pewne dobrze znane elementy. Nad bluesowymi riffami „Surrender It All” unosi się duch Jimiego Hendrixa, a akustyczna gra Jasona Barwicka w „Mav The Rave” i „Monkey Train” przywołuje skojarzenia z Jimmym Page`em. W utworze tytułowym pojawił się też ukłon (a nawet kilka) w stronę Malcolma Younga. W innych słychać wyraźnie, że zespół poszerza swoje muzyczne terytorium, a 20-letni Barwick zyskuje szanse, by zaprezentować swoje umiejętności jako wokalista, co robi chyba najlepiej w kompozycji „Change in the Air”.

Producencką opiekę nad albumem sprawował Chris West, który wykorzystał swoje doświadczenia ze współpracy z klasycznymi rockerami Status Quo i Uriah Heep, tworząc bardzo zróżnicowaną i dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach całość.

Porównywani dotąd do artystów z przeszłości The Brew ciężko pracowali, by stworzyć coś własnego i pokazać przy tym swoje niezwykłe muzyczne osobowości. W przypadku „A Million Dead Stars” w pełni im się to udało.

1. Every Gig Has A Neighbour 4:18

2. Surrender It All 3:56

3. Just Another Night 5:45

4. Mav The Rave 4:25

5. Wrong Tunes 3:38

6. Change In The Air 3:58

7. Kam 8:30

8. Monkey Train 2:13

9. A Smile To Lift The Doubt 3:57

10. A Million Dead Stars (Intro) 2:24

11. A Million Dead Stars 5:10

Polecane

Share This