Powstaje film o Tomaszu Chadzie


2018.11.21

opublikował:

Powstaje film o Tomaszu Chadzie

foto: mat. pras.

Marcowa śmierć Tomasza Chady wstrząsnęła polską sceną rapową. 40-letni raper zmarł kilka miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego. Artysta zdążył wydać płytę „Recydywista”, wrócił także do koncertowania.

Tragicznie przerwane życie rapera stanie się tematem filmu biograficznego, nad którym pracuje reżyser „Wściekłości” Michał Węgrzyn. Na profilu rapera, za prowadzenie którego odpowiada ekipa wytwórni Step Records, pojawiła się krótka zapowiedź, w której widzimy neonowy logotyp „CHADA”, klaps filmowy oraz zdjęcie kamery filmowej.

Chada miał i ma liczne grono wielbicieli i kontynuatorów. Jego teksty bywały dosadne, ale nie była to dosadność dla samej dosadności, to były utwory bardzo osobiste i stylistycznie rozpoznawalne. Wielu raperów uczyło się na nim, do dziś ma lepszych i gorszych naśladowców, w sferze tekstowej wyznaczył żywe do dziś standardy. Fascynacja Chadą trwa i jest wyraźnie widoczna w mediach społecznościowych – mówi serwisowi naekranie.pl Wojciech Węgrzyn, operator filmowy i brat reżysera.

Życie Chady było skomplikowane. Rzeczywiście w wielu momentach znajdował się na krawędzi, rzucał wyzwanie władzom, ale jednocześnie zdawał sobie sprawę z ciężaru nałogów i czynów, które popełnił. Znana jest sprawa jego miłości do matki czy poszukiwania Boga; o tym także mówimy – komentuje Michał Węgrzyn.

W rolę Chady wcieli się Piotr Witkowski, znany m.in. z „Dywizjonu 303. Historii prawdziwej” i „Kamerdynera”. Na szczegóły produkcji musimy jeszcze poczekać. Póki co wiemy jedynie, że film otrzyma tytuł „Proceder”.

Polecane

Share This