Poznaliśmy gości koncertu MTV Unpluged Kasi Kowalskiej

Już 8 maja w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim koncert „MTV Unplugged Kasia Kowalska”


2019.04.28

opublikował:

Poznaliśmy gości koncertu MTV Unpluged Kasi Kowalskiej

foto: mat. pras.

Lista gwiazd kultowej serii MTV Unplugged wciąż się powiększa. Kolejną artystką, która przygotowuje koncert „bez prądu” jest Kasia Kowalska. Zgodnie z tradycją cyklu gwiazdom towarzyszą goście specjalni. Stacja MTV zdradziła, że podczas „MTV Unplugged Kasia Kowalska” wystąpią dwie ikony polskiej muzyki – Edyta Bartosiewicz i Stanisław Soyka.

Bartosiewicz, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna, była niekwestionowaną gwiazdą lat 90. Na listach przebojów, królowały jej utwory „Sen”, „Zegar”, „Jenny” czy „Skłamałam”. W 2013 roku, po 15 latach, artystka powróciła na scenę z albumem „Renovatio”. Rok później wydała „Love & more” składający się z reedycji jej pierwszej solowej płyty „Love” oraz krążka „more…” zawierającego archiwalne i premierowe utwory.

Na scenie „MTV Unplugged Kasia Kowalska” pojawi się również Stanisław Soyka – wokalista jazzowy, kompozytor, multiinstrumentalista. Artysta ma na swoim koncie 15 albumów studyjnych, płyty koncertowe, okolicznościowe oraz liczne współprace, w tym z Andrzejem Piasecznym czy Adamem Strugiem. Ostatnia płyta, „Muzyka i słowa”, ukazała się w lutym br. Jest to pierwszy od 15 lat w pełni autorski krążek muzyka.

Podczas koncertu „MTV Unplugged Kasia Kowalska”, artystka wykona swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. Muzyczne widowisko zostanie zarejestrowane 8 maja w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Pełny zapis koncertu emitowany będzie na antenie MTV Music oraz platformie player.pl. Nadal można kupić bilety na to wydarzenie.

O MTV UNPLUGGED

MTV Unplugged, to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.

Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, czy Alicia Keys.

W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult, O.S.T.R, Brodka i Bednarek.

Polecane