Poznaliśmy kolejną gwiazdę Pol’And’Rock Festivalu

Przed nami 25. edycja imprezy.


2019.01.28

opublikował:

Poznaliśmy kolejną gwiazdę Pol’And’Rock Festivalu

fot. Szymon Aksienionek / WOŚP

Dobre wieści płyną do nas z Kostrzyna. Do ogłoszonych wcześniej Ziggy’ego Marleya i Skunk Anansie właśnie dołączyła kolejna gwiazda. Tym samym znamy już trzy zespoły, które wystąpią na 25. edycji Pol’And’Rock Festivalu, czyli imprezy funkcjonującej przez lata jako Przystanek Woodstock.

Jerzy Owsiak potwierdził dziś, że latem do Kostrzyna przyjedzie metalowa grupa Avatar. Szwedzi wystąpią na dużej scenie festiwalu. Kiedy? Dokładnej daty jeszcze nie znamy. Sam festiwal odbędzie się natomiast w terminie 1-3 sierpnia. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Avatar to kapela reprezentująca nurt awangardowego ciężkiego brzmienia znana z żywiołowych i widowiskowych koncertów. Założony w 2001 roku heavy metalowy zespół to kolejna wywodząca się ze Szwecji kapela, która przyciągnie pod dużą scenę fanów ciężkich, mocnych, a zarazem eksperymentalnych dźwięków.

Na koncie formacji jest siedem albumów studyjnych, dzięki którym możemy prześledzić proces kreatywnego rozwoju piątki z Göteborga. Jak przystało na założoną w Göteborgu kapelę, muzycy zaczynali od melodyjnego death metalu – to z tego miasta wywodzi się szczególnie ważny nurt tego gatunku muzycznego, czyli styl göteborski. W zeszłym roku nasza publiczność miała okazję obejrzeć występy prekursorów gatunku – legendarnych In Flames czy znanych na całym świecie muzyków z Arch Enemy.

Polecane

Share This