Poznaliśmy łączną kwotę uzyskaną za sprzedaż muzyki w 2018 roku na świecie


2019.04.03

opublikował:

Poznaliśmy łączną kwotę uzyskaną za sprzedaż muzyki w 2018 roku na świecie

Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego (IFPI, czyli The International Federation of the Phonographic Industry) podsumowała sprzedaż muzyki na całym świecie w 2018 roku. Branża wygenerowała aż 19,1 mld dolarów przychodu, co jest wzrostem aż o 9,7% w stosunku do roku poprzedniego. To czwarty rok wzrostu z rzędu i najwyższy wynik, odkąd IFPI bada światowe rynki, czyli od 1997 roku.

Aż 47% wszystkich przychodów pochodzi ze streamingu, którego wartość w ciągu ostatniego roku wzrosła o 34%. Do końca 2018 z płatnych serwisów streamingowych na całym świecie korzystało ponad 255 mln użytkowników. Wzrost popularności streamingu odbija się oczywiście na pozostałych gałęziach – przychód ze sprzedaży fizycznych nośników spadł o 10,1 %, natomiast ze sprzedaży plików aż o 21,2%.

Najszybciej rozwijającym się regionem na świecie w kwestii sprzedaży muzyki jest w tym momencie Ameryka Łacińska, zwłaszcza Brazylia i Meksyk. Tuż za nią plasują się Azja i Australia. Aż o 18% wzrosła sprzedaż muzyki w Korei Południowej, co jest efektem sukcesów takich zespołów jak BTS i BLACKPINK.

Polecane

Share This