Poznaliśmy laureatów Pepsi Vena Music Fest


2009.10.11

opublikował:

Poznaliśmy laureatów Pepsi Vena Music Fest

100 000 pln jedzie do Trójmiasta. Zwycięzcą tegorocznej edycji Pepsi Vena Music Festival został duet Skinny Patrini. Duet Ani Patrini i Michała „Skinny” Skórki jest dobrze znany miłośnikom elektro w Polsce. Również anonimową nie jest Ramona Ray, która zdobyła nagrodę publiczności. Nagrodami na PVMF są realizacje teledysków przez studentów łódzkiej filmówki.

Dokładnie miesiąc temu „brzydsza” połowa duetu Skinny Pratrini udzieliła CGM.pl wywiadu przy okazji występu na Orange Warsaw Festival. Stąd wiemy już, na co Michał przeznaczy kasę (i dlaczego chce być ośmiornicą?). Przy najbliższej okazji sprawdzimy jakie plany ma Ania.

W tym roku, podobnie jak w zeszłym, do rywalizacji zgłosiło się około 700 zespołów i wykonawców. Jury w internetowym głosowaniu zakwalifikowało do finału 10 najlepszych. Wczoraj wszyscy wystąpili przed łódzką publicznością. Poza Skinny Patrini i Ramoną Ray o czek i teledysk walczyły m.in. formacje The Boogie Town, I Like, Milkshop i Rotofobia.

Vena pomyślany jest jako konkurs „bez zasad”, gdzie do wspólnej rywalizacji może przystąpić każdy zespół czy wykonawca, tak amator jak i profesjonalna i doświadczona grupa. Wystarczy jedynie zarejestrować się via Internet. Również tylko poprzez sieć oceniana jest zgłoszona muzyka. Jurorzy przyznając punkty głosują na anonimowe dla siebie kompozycje, nie znając ich autorów ani wykonawców.

Wśród headlinerów na tegorocznej edycji Veny pojawili się: niemiecki DJ Christoph De Babalon, szkockie zespoły Glasvegas i Sons and Daughters oraz brytyjski artysta Frankmusik.

Integralną częścią PVMF są warsztaty. Wydarzeniem było spotkanie z Garethem Jones`em, producentem płyt m.in. Depeche Mode czy Erasure. Warsztaty z realizacji videoclipów poprowadził Tim Pope, twórca teledysków dla takich gigantów, jak. The Cure czy Dawid Bowie.

Pierwszy konkurs Veny odbył się w 2005 roku. Do tej pory laureatami konkursu byli kolejno: Monika Ulrik, Ambulans, Natanael i Plastic.

Polecane

Share This