Poznaliśmy najpopularniejsze klipy na polskim YouTube. Obok raperów, śpiewający YouTuberzy, sanah, disco polo i rapujący prezydent


2020.12.16

opublikował:

Poznaliśmy najpopularniejsze klipy na polskim YouTube. Obok raperów, śpiewający YouTuberzy, sanah, disco polo i rapujący prezydent

fot. kadr z wideo

Jakie wideo i teledyski najczęściej oglądaliście na YouTube w tym roku? Aż sześć pozycji na polskiej liście to produkcje związane z popularną akcją #hot16challenge2. Celem muzycznego wyzwania, zainicjowanego przez rapera Karola „Solara” Poziemskiego, była zbiórka funduszy na rzecz personelu medycznego i walki z koronawirusem. W inicjatywie wzięli udział nie tylko muzycy, ale również aktorzy, ludzie mediów, sportu czy polityki. W ramach akcji nagrano ponad 1400 rapowych zwrotek i zebrano ponad 3,5 miliona złotych na walkę z pandemią. W zestawieniu najpopularniejszych wideo znajdziecie “szesnastkę” Marcysi Ryskalskiej, WERSOW, MURCIX, a także Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wyzwanie przyjął również Szpaku, a jego rymy otwierają listę najpopularniejszych teledysków z liczbą ponad 53 milionów wyświetleń. Na liście muzycznej jest jeszcze jeden klip #hot16challenge2, tym razem na miejscu 9. i jest on autorstwa Young Igiego.

 

Na pierwszym miejscu zestawienia 10-ciu najpopularniejszych wideo uplasował się Karol Friz Wiśniewski, który wraz z ekipą przejmuje internety. To nie jedyny film popularnego twórcy – miejsce 9. zajmuje bowiem materiał TO KONIEC… (FINAL ODC. 12). Oczko wyżej znalazł się popularny komik Łukasz Lotek Lodkowski i jego BAŁAGAN NA STRYCHU. Zestawienie zamyka inny stand-uper – Rafał Pacześ ze swoim programem BANG 2. Jednak muzyka i rozrywka to nie jedyne tematy obecne na tegorocznej liście. Na 6. miejscu znalazł się dokument Zabawa w chowanego, kolejna produkcja Tomasza i Marka Sekielskich, która porusza trudny temat pedofilli w kościele. Zaś na miejsce 7. trafiła produkcja Reżysera Życia Znikające dzieci, nastoletnia depresja – wideo przedstawia historię młodych ludzi cierpiących na depresję.

SPRAWDŹ TAKŻE: YouTube podsumowuje 2019. W czołówce dwa klipy Tymka, ale brak „Języka ciała”

 

 

Na liście najpopularniejszych teledysków, oprócz tych związanych z muzycznym wyzwaniem #hot16challenge2, znajdziecie jeszcze kilka klipów raperów – ReTo z Billy Kid (3. miejsce), Taco Hemingway i Polskie tango (5. miejsce), Malik Montana i Niedostępny (7. miejsce), Masno i Gang (8. miejsce). Listę zamyka Quebonafide – SzubienicaPestycydyBroń. Na 2. miejscu listy pojawiła się jedyna kobieta w tym zestawieniu – sanah z utworem Melodia. Do zestawienia trafiły również dwa teledyski disco-polo Dr. SWAG z Zerujemy 07 (4. miejsce) oraz Vivat – Oddam Ci wszystko (6. miejsce).(1)

Warto podkreślić, że zestawienie najpopularniejszych filmów nie jest równoznaczne z największą liczbą odtworzeń. Listę przygotowano w oparciu o algorytm, który uwzględnia nie tylko wyświetlenia, ale też czas oglądania, liczbę reakcji w postaci łapek w górę i w dół, komentarzy oraz udostępnień.

Poniżej możecie sprawdzić pełną listę najpopularniejszych wideo i teledysków na YouTube w Polsce w 2020 roku.

Lista najpopularniejszych wideo w Polsce w 2020 r.:

1. Karol Friz Wiśniewski – EKIPA x WIP BROS – PRZEJMUJEMY JUTUBY (Official Music Video)
2. W Pałacu Prezydenckim – Andrzej Duda #Hot16Challenge2
3. Marcysia Ryskala – MARCYSIA #Hot16challenge2
4. WERSOW – WERSOW #Hot16Challenge2
5. MURCIX – MURCIX #hot16challenge2
6. SEKIELSKI – ZABAWA W CHOWANEGO (2020) – cały film braci Sekielskich (napisy PL)
7. Reżyser Życia – ZNIKAJĄCE DZIECI, NASTOLETNIA DEPRESJA ‚ Reżyser Życia
8. Łukasz Lotek Lodkowski – Łukasz Lotek Lodkowski – „BAŁAGAN NA STRYCHU” (całe nagranie) | Stand-Up | 2020
9. Karol Friz Wiśniewski – TO KONIEC… (FINAL ODC. 12)
10. Rafał Pacześ – Rafał Pacześ – „BANG 2” (2020) (całe nagranie)

Lista najpopularniejszych teledysków w Polsce w 2020 r.:

1. GUGU – Szpaku #Hot16Challenge2
2. sanahVEVO – sanah – Melodia (Official Video)
3. ReTo DzikaKorea – ReTo – Billy Kid (prod. Kubi Producent)
4. DoktorSWAG – Dr. SWAG – ZERUJEMY 07
5. Taco Hemingway – Taco Hemingway – POLSKIE TANGO (prod. Lanek)
6. Disco Polo Lajf – Vivat – Oddam Ci wszystko (Oficjalny Teledysk)
7. Malik Montana – temat – Niedostępny (prod. by Olek)
8. Masno – Masno – GANG (Official Music Video)
9. Young Igi – YOUNG IGI #HOT16CHALLENGE2
10. QueQuality – Quebonafide – SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ

YouTube – największa wirtualna scena na świecie

W tym roku nie prezentujemy Wam list globalnych, ale podzielimy się z Wami kilkoma globalnymi trendami. Mijający rok postawił przed artystami ogromne wyzwanie uniemożliwiając im bezpośredni kontakt z Wami, na całym świecie odwoływano koncerty i festiwale. W tym trudnym czasie to właśnie YouTube stał się dla Was największą wirtualną sceną na świecie. Oprócz kameralnych koncertów organizowanych często we własnym domu, muzycy udostępniali także teledyski tworzone w pandemicznej rzeczywistości. Powróciła też klasyka w najlepszym wydaniu. Artyści i najznakomitsze grupy prezentowały serie swoich archiwalnych koncertów. Wśród nich mogliście obejrzeć legendarne występy między innymi Eltona Johna, The Rolling Stones, Genesis czy Radiohead. Muzyka na platformie jednoczyła nas wszystkich również w wyjątkowych momentach – podczas wielkanocnego koncertu Andrea Bocellego, czy podczas letnich festiwali, które odbywały się online.

K-pop święcił swoje triumfy – grupy BTS i BLACKPINK podniosły światową poprzeczkę dzięki rekordowej oglądalności premier swoich teledysków.

Poszerzył się także “klub miliarda wyświetleń” na YouTube.

 

Polecane


Share This