Poznaliśmy nakład limitowanego czasowo winyla Ostrego


2020.08.24

opublikował:

Poznaliśmy nakład limitowanego czasowo winyla Ostrego

– Zgodnie z obietnicą nie ograniczyliśmy ilości, ale czas, w którym można było kupić wydawnictwo. Po zebraniu wyników przedsprzedaży okazało się, że mamy do czynienia z imponującą liczbą 4244 sprzedanych egzemplarzy, z czego 1246 egzemplarzy to kasety, a kolejnych 1264 to specjalna edycja płyty “GNIEW (Snap Jazz Edition)”. Rekordowym wynikiem cieszył się oczywiście “GNIEW” 2LP (Transparent Vinyl) z łącznie 1734 sprzedanymi egzemplarzami – komentuje Paweł Żuczkiewicz, dyrektor działu handlowego Asfalt Records.

– Co ciekawe, po zakończeniu trwającego trzy dni, nielimitowanego dropu, dostaliśmy masę wiadomości i telefonów z zapytaniem o możliwość zakupu kolejnych płyt. Oczywiście, zgodnie z założeniami akcji jest to już niestety niemożliwe – dodaje.

Przypomnijmy, że za remaster materiału gwarantujący najwyższe standardy brzmienia odpowiada Joe Caithness, a opracowanie graficzne tego nietypowego wydania kompleksowo zrealizowało 247Studio z Oesu. oraz Karolem Imiałkowskim na czele.

O WYDAWNICTWIE

O.S.T.R.GNIEW” 2LP (Transparent Vinyl) to prawdziwie audiofilski rarytas i jedyny tego typu produkt na krajowym rynku fonograficznym. To pierwszy wyprodukowany w Polsce przezierny dwuskrzydłowy gatefold, będący integralnym dopełnieniem dla 200-gramowych, również przeziernych płyt winylowych, na których wytłoczono jeden z najlepiej brzmiących materiałów bieżącego roku. Płyta była dostępna na stronie www.asfaltshop.pl jedynie przez 72 godziny od startu przedsprzedaży.

Premierze płyty podstawowej towarzyszyła limitowana, również ograniczona czasowo, winylowa edycja “GNIEW (Snap Jazz Edition)” 2LP (dostępna wyłącznie w pakiecie z płytą “GNIEW” 2LP Transparent Vinyl). Obie wersje znalazły swoje odpowiedniki na kasetach magnetofonowych.

– Przez stworzenie serii prototypów, które w ostatniej fazie odpowiadały 1:1 oryginalnemu produktowi udało nam się wyeliminować wszelkie zagrożenia wynikające z zastosowania niekonwencjonalnych dla wydawnictw winylowych materiałów. Płyty zapisano z prędkością 33 ⅓ obrotów na minutę i wytłoczono na przeźroczystym granulacie, który specyfikacją techniczną odpowiada parametrom płyty czarnej. Waga płyty na poziomie 200 g (super heavy vinyl) eliminuje ryzyko deformacji nośnika pod wpływem wysokich temperatur, czy niewłaściwego przechowywania oraz zapewnia większą stabilność igły podczas odsłuchu materiału – komentuje Bartek Okrój, producent wykonawczy Asfalt Records.

O.S.T.R. O PŁYCIE “GNIEW”:

„GNIEW na materializm, sztuczne piękno i wszechobecną walkę o adorację. Udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. Prowadzimy podwójne życie. Niby żyjemy w społeczeństwie, a tworzymy wirtualne społeczności. Samotni, napawamy się cudzym nieszczęściem, jakby niepowodzenie było dla nas pożywieniem, dowodem na to, że wszystko, co złe należy się każdemu po równo. GNIEW na lęk i przymykanie oczu na to, co dzieje się za ścianą. GNIEW na przedkładanie swojego dobra nad dobro innych i na radość czerpaną z cudzego upadku. Nie godzę się na taką rzeczywistość. Nie godzę się z polityczną poprawnością, z wmawianiem, że wszyscy muszą być piękni i udawać kogoś, kim nie są. Nie godzę się na to. Nie godzę się na to i mam wobec tego GNIEW.”

Źrodło: Asfalt Records

Polecane

Share This