Poznaliśmy nominowanych do Rock And Roll Hall Of Fame


2018.10.09

opublikował:

Poznaliśmy nominowanych do Rock And Roll Hall Of Fame

foto: mat. pras.

Poznaliśmy nominowanych do Rock And Roll Hall Of Fame. Przyszłoroczna uroczystość wprowadzenia kolejnych gwiazd do prestiżowego panteonu odbędzie się wiosną, ale już w grudniu poznamy artystów, którzy otrzymają wyróżnienia. Wśród nominowanych znaleźli się artyści, którzy pojawiali się w propozycjach już we wcześniejszych latach – Radiohead, Rage Against the Machine, Janet Jackson, The Cure, Kraftwerk, MC5, Rufus & Chaka Khan, LL Cool J i The Zombies. Z kolei Devo, Roxy Music, Stevie Nicks, Todd Rundgren, John Prine i Def Leppard ubiegają się o miejsce w Hall Of Fame po raz pierwszy.

Na nominację do Rock And Roll Hall Of Fame mają szansę artyści, którzy debiutowali na 25 lat przed rokiem, w którym ogłoszono kandydatury. Oznacza to, że wśród nominowanych do przyszłorocznego wyróżnienia znaleźli się ci, których pierwsze wydawnictwa ukazywały się w 1993 roku lub wcześniej.

Wśród zgłoszonych kandydatów nie ma żadnych artystów ani zespołów debiutujących w 1993. Swoje pierwsze materiały wydawali wówczas m.in. OutKast, Beck, Fugees, Jeff Buckley, the Roots, Snoop Dogg i Dave Matthews Band. Kapituła nie nominowała w tym roku również kilkorga znakomitości zgłoszonych w poprzednich latach. Kate Bush, Nine Inch Nails, the Smiths, the Replacements, Depeche Mode, Bad Brains, Eric B. & Rakim, Jane’s Addiction, Eurythmics i inni muszą poczekać jeszcze co najmniej rok..

Polecane

Share This