Poznaliśmy pierwsze szczegóły trzeciej gali Popkillerów


2021.04.18

opublikował:

Poznaliśmy pierwsze szczegóły trzeciej gali Popkillerów

fot. P. Tarasewicz

Popkillery wracają. Przed nami już trzecia edycja nagród polskiej branży hiphopowej, które w ubiegłym roku zgromadziły ponad 300 000 głosów słuchaczy polskiego rapu. Dzięki nim statuetki powędrowały do Palucha, Maty, Sokoła, Bisza, PRO8L3Mu, Bedoesa czy chillwagonu, mogliśmy je także zobaczyć w najgorętszym klipie ostatniego czasu – „Patoreakcji”.

Tegoroczna gala odbędzie się 1 czerwca, a start głosowań czeka Was już w najbliższym tygodniu – w czwartek 22 kwietnia. Nagrody ponownie przyznawać będzie publiczność, a także gremium stworzone z przedstawicieli różnych mediów, dziennikarzy, aktywistów, komentatorów i ekspertów. – Spodziewajcie się jednak również wielu zmian oraz nowych elementów – zapowiadają organizatorzy

Sprawdź także: JIMEK: „Myślisz, że niewinnie słuchasz hip-hopu jako zbuntowany nastolatek, a tak naprawdę dostajesz lekcje z historii muzyki”

Popkillery przez dwie dotychczasowe edycje stały się wydarzeniem jednoczącym scenę hip-hopową ponad podziałami. Rok temu ze sceny padały wręcz słowa o „święcie hip-hopu” (Mata) oraz „świętym miejscu dla rapu”, w którym znikają animozje (Saful).

Ubiegłoroczna gala odbyła się w trudnych, pandemicznych warunkach, ale zgromadzonym na niej gościom nie przeszkodziło to w dobrej zabawie. Zobaczcie nasze zdjęcia z drugiej gali Popkillerów. Z racji na to, że wydarzenie odbyło się w 2020 obok nagród za poprzedni rok przyznano również statuetki dla albumów i singli dekady. Pełne wyniki głosowania znajdziecie tutaj.

Polecane

Share This