Poznaliśmy program WROsoundu. W line-upie m.in. Michael Kiwanuka, Sokół i SOHN


2019.04.04

opublikował:

Poznaliśmy program WROsoundu. W line-upie m.in. Michael Kiwanuka, Sokół i SOHN

fot. P. Tarasewicz

Po zmianie formatu WROsound prezentuje zupełnie nowe podejście w doborze artystów. Na jednej scenie usłyszymy m.in. polski i amerykański rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty oraz dużo wysmakowanej elektroniki. Tegoroczna edycja wrocławskim imprezy odbędzie się w dniach 14-15 czerwca na Placu Społecznym.

WROsound to przeżywający swoją drugą młodość wrocławski festiwal miejski. Przez lata realizował program, do którego (zgodnie z nazwą imprezy) zapraszano artystów odpowiedzialnych za to, jak brzmi Wrocław. Formułę po czasie rozszerzono o koncerty zagranicznych wykonawców, ale lokalny patriotyzm pozostał – co roku miano kuratora otrzymuje inna postać ze świata wrocławskiej muzyki (2017 – Marcin Cichy z duetu Skalpel, 2018 – muzycy z grupy EABS).

Przełomowe zmiany

W 2018 roku festiwal przeszedł przełomową zmianę wizerunkową – zimę zamienił na lato, indoor na outdoor. 10. urodziny pod hasłem #backyard świętowano m.in. z zespołem EABS i PRO8L3M – scena plenerowa stanęła w niepozornym, ukrytym na tyłach Impartu klimatycznym podwórku.

Nowy format

Tegoroczna edycja idzie o krok dalej, mierzy wyżej i wciąż ewoluuje. Ze schowanego pośród garaży podwórka wychodzi odważnie na przód, wykreować nową ¬– wypełnioną muzyką – przestrzeń. Niezmienna pozostaje ambicja do budowania imprezy, na której jest miejsce na polski rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty, wysmakowaną elektronikę czy songwriterów z setlistą pełną hitów. I przekonanie, że polski artysta w międzynarodowym towarzystwie bez kompleksów może zostać jednym z headlinerów. W czerwcu we Wrocławiu zagrają: Michael Kiwanuka, Sokół + Goście, SOHN, ONUKA, Smif-N-Wessun, James Holden & The Animal Spirits, Alfa Mist oraz Król. Rolę tegorocznego kuratora pełni Maciek Szabatowski, dziennikarz Radia RAM.

Line-up:

14.06
Sokół + Goście (PL)
ONUKA (UKR)
Smif-N-Wessun (US)
Alfa Mist (UK)

15.06
Michael Kiwanuka (UK)
SOHN (UK)
James Holden & The Animal Spirits (UK)
Król (PL)

Bilety:
Pierwsza, limitowana pula biletów trafi do sprzedaży 8 kwietnia o godz. 17:45.
Bilet jednodniowy (14.06): 99 PLN
Bilet jednodniowy (15.06): 99 PLN
Karnet dwudniowy (14-15.06.2019): 159 PLN
Bilety i karnety do nabycia na stronie wrosound.com, strefakultury.pl, eventim.pl, empikbilety.pl oraz w serwisie Going. Stacjonarnie – w kasach Strefy Kultury Wrocław oraz punktach sprzedaży Empik.

Polecane

Share This