Poznaliśmy rapowe albumu zgłoszone do Fryderyków 2021


2021.02.15

opublikował:

Poznaliśmy rapowe albumu zgłoszone do Fryderyków 2021

fot. P. Tarasewicz

W tym roku odbędzie się dwudziesta siódma edycja Fryderyków, polskich nagród branży muzycznej, które zostaną przyznane za muzyczne dokonania z premierą w okresie pomiędzy 1 grudnia 2019, a 30 listopada 2020. Właśnie poznaliśmy rapowe albumu, które zostały zgłoszone do pierwszej tury głosowania. Z kilkuset krążków, które ukazały się w zeszłym roku 48 zostało zgłoszonych przez wydawców i artystów do walki o tegoroczne Fryderyki w kategorii Album Roku Hip-Hop. Swoje albumu zgłosiły takie wytwórnie jak SBM Label, Def Jam Polska, MaxFlo czy Sony Music. Na liście znaleźli się m.in. Białas z albumem „H8M5”, „Król złoty” Bonsona, Kukon i Magiera z płytą „Afera”, mata „Sto dni do matury”, mixtape DJ-a Decksa, Płomień 81 „Szkoła 81” czy Taco Hemingway ze swoim „Jarmarkiem”. Pełną listę zgłoszonych do pierwszej tury możecie sprawdzić poniżej.

SPRAWDŹ TAKŻE: Fryderyki rozdane. Zobacz, do kogo trafiły nagrody

Co dalej? Głosowanie odbywa się w dwóch turach. W pierwszej członkowie Akademii Fonograficznej głosują na wybrane przez siebie pozycje z listy wydawnictw fonograficznych danego roku, która powstaje na podstawie zgłoszeń nadsyłanych przez wytwórnie fonograficzne. Akademia głosuje teraz do 8 marca. Po tym głosowaniu w każdej kategorii wyłaniane są nominacje (zazwyczaj jest ich pięć). Zwycięzcy zostaną wybrani w drugiej turze tajnego głosowania. Wówczas członkowie Akademii będą mogli wskazać jedną pozycję w danej kategorii. W przypadku uzyskania tej samej liczby głosów przez dwie lub więcej nominowanych pozycji odpowiedniemu zwiększeniu ulegnie liczba zwycięzców.

Fryderyki to najbardziej prestiżowe nagrody polskiego przemysłu muzycznego. ZŁOTY FRYDERYK, przyznawany przez Radę Akademii Fonograficznej, uznawany jest za szczególne wyróżnienie, które za całokształt twórczości otrzymują artyści szczególnie zasłużeni dla polskiej kultury i sztuki.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane


Share This