Poznaliśmy support Ghost


2016.03.11

opublikował:

Poznaliśmy support Ghost

Pierwotnie warszawski koncert Ghost miał się odbyć 15 lutego. Grupa zdecydowała się jednak przesunąć termin występu, ponieważ kolidował on z galą Grammy. Decyzja okazała się słuszna, bowiem Ghost otrzymali statuetkę za najlepszy metalowy występ.

Koncert Ghost przełożono najpierw na 25 maja, ale przed kilkoma dniami organizatorzy poinformowali, że grupa zagra w stołecznej Stodole 30 maja. Występ gwiazdy poprzedni koncert szwedzkiego duetu Dead Soul. Anders Landelius i  Niels Nielsen tworzą unikalne, mroczne brzmienie, opisywane przez niektórych jako postapokaliptyczny blues.

Poznaliśmy support Ghost

Długo Live Nation i Klub Stodoła trzymali fanów w niepewności. Dopiero na kilkadziesiąt godzin przed koncertem Ghost w Stodole poznaliśmy nazwę formacji, która otworzy imprezę.

Ghost wystąpią w Stodole w środę. Tym razem będą headlinerem (dzień wcześniej grupa supportuje Iron Maiden w Poznaniu). Przed Ghost w Warszawie zobaczymy polską grupę Dopelord.

Dopelord powstał w 2010 roku w Lublinie i gra stoner/doom. W 2012 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana „Magick Rites”. Próbują i koncertują spowici gęstym dymem. Inspiracje czerpią ze starych horrorów, muzyki lat 70. i ziołolecznictwa. Nisko się stroją i łoją. W kwietniu 2014 miała miejsce premiera ich drugiego albumu „Black Arts, Riff Worship & Weed Cult”.

{sklep-cgm}

Popularne newsy

Polecane

Share This