Poznaliśmy support Neurosis


2013.06.25

opublikował:

Poznaliśmy support Neurosis

Niedzielny koncert Neurosis będzie powrotem Amerykanów nad Wisłę po dłuższej przerwie. Ostatnio grali u nas pięć lat temu. Koncert odbędzie się 30 czerwca w stołecznym klubie Palladium (ul. Złota 9). Na koncert dostępne są dwa rodzaje biletów – miejsca stojące w cenie: 100 zł (przedsprzedaż), 120 zł w dniu koncertu (płyta przed sceną), a także 200 miejsc siedzących w cenie: 120 zł (przedsprzedaż), 140 zł w dniu koncertu .

Neurosis – progresywny sludge-metal z USA

Ciężkim zadaniem jest opisanie w paru zdaniach fenomenu tego zespołu. Neurosis istnieje od 1985 roku i przez lata stało się zespołem totalnie kultowym w każdym muzycznym rejonie, w którym dane było im się poruszać – od hc/punka w początkowych latach, poprzez doom, sludge-metal, post hard-core czy mroczny ambient. Zresztą w przypadku tego zespołu nie ma sensu nazywanie ich muzyki, jej się słucha. Amerykanie zaliczani są do pionierów post-metalu, ich muzycy (np. Kelly, Steve von Till) to ikony i żywe legendy, których projekty solowe przyjmowane są zawsze z wielką ekscytacją. Możliwość zobaczenia ich na żywo w głównym projekcie jest pozycją wręcz obowiązkową nie tylko dla osób słuchających metalu na co dzień. Neurosis to jeden z najważniejszych alternatywnych zespołów w historii, szanowany na całym świecie i będący inspiracją dla niezliczonej ilości twórców. Ten koncert będzie jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń pierwszej części 2013 roku.Terra Tenebrosa – awangardowy metal ze Szwecji


Członkowie tego zespołu występowi kiedyś w post-hardcorowym Breach. Terra Tenebrosa istnieje od 2011 roku i ma na koncie dwa znakomite wydawnictwa – „The Tunnels” i „The Purging”. Jest to zespół idealnie pasujący do Neurosis: mroczny, niepokojący, a ich muzyka ma w sobie coś chorego i psychodelicznego.

Polecane

Share This