Poznaliśmy supporty Europe


2015.08.09

opublikował:

Poznaliśmy supporty Europe

Już 3 listopada w warszawskiej Progresji wystąpi Europe. Natomiast grupą, która supportować będzie Szwedów na europejskiej trasie zostało islandzkie trio The Vintage Caravan. Zespół ten powołany do życia został w 2005 roku, a jego założyciel miał wówczas zaledwie po 11 lat. Debiutancki krążek „The Vintage Caravan” ukazał się w 2011 roku, a wkrótce wydany został w rodzinnym kraju kolejny album zespołu, „Voyage”. To właśnie dzięki tej płycie formacja zauważona została przez wytwórnię Nuclear Blast, czego efektem był kontrakt i premiera „Voyage” w całej Europie oraz w USA, co miało miejsce w styczniu zeszłego roku. Natomiast w tym roku ukazała się najnowsza płyta zespołu, „Arrival”. Poniżej prezentujemy odsłuch albumu.

Grupa w swojej twórczości swobodnie nawiązuje do klasycznego rocka i hard rocka oraz do bluesa i  muzyki progresywnej i jednocześnie czerpiąc z dokonań gigantów lat 70., udało jej się stworzyć własne, porywające brzmienie, którym zachwycił się świat muzyczny, a do grona fanów Islandczyków zalicza się m.in. Joey Tempest z Europe.

W roli polskiego suportu będzie można zobaczyć formację Coria. Grupa zadebiutowała za sprawą krążka „Teoria splątania”, który spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem zarówno ze strony mediów jak i fanów, a sam zespół nieustannie od tego czasu koncertuje, a obecnie trwają prace nad drugim albumem kapeli, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku. Sama Coria tak anonsuje ten występ: „3 listopada w klubie Progresja damy z siebie po prostu wszystko, by choć trochę dorównać kroku legendarnemu już  zespołowi Europe. Każdy z nas w zespole, będąc małym udawał na miotle, że gra solówkę z „The Final Countdown”. Czujemy ogromny zaszczyt i radość, że możemy zagrać z nimi na jednej scenie. To naprawdę niesamowite uczucie! Osoby, które będą tam z nami, spodziewać się mogą solidnej dawki pozytywnej energii z naszej strony. Nie zabraknie też utworów, które pojawią się na naszym najnowszym krążku.

Bilety w cenach 110 pln (przedsprzedaż) i 130 pln (w dniu koncertu) znajdziecie na Eventim.pl

Polecane

Share This