Poznaliśmy supporty GZA


2019.03.02

opublikował:

Poznaliśmy supporty GZA

fot. mat. pras.

Już w tym miesiącu doczekamy się solowych koncertów GZA. W związku z dużym zainteresowaniem warszawski koncert został przeniesiony z Proximy do Progresji. Raper wystąpi w stolicy 27 marca, a dzień później zawita do Wrocławia, gdzie da wyprzedany koncert w klubie Akademia. W związku ze zmianą klubu do sprzedaży trafiła dodatkowa pula wejściówek do Warszawy.

Najstarszego członka Wu, określanego „duchowym przywódcą” (ang. spiritual head), w obu miastach supportować będą wyjątkowi goście zza Atlantyku, którzy zaprezentują wspólny set, zawierający ich najlepsze utwory, zakończony wspólnym, premierowym numerem. Przed polską publicznością wystąpią:

Ras Kass – legendarny raper z LA, który od wydania debiutu „Soul On Ice” w 1996 roku konsekwentnie trzyma wysoki poziom i współpracuje z artystami jak RZA, DR. Dre, DJ Premier, Snoop Dogg, Mack 10 czy Kurupt.

Chi Ali – nowojorska i mocno uliczna legenda, za którą kryje się ciekawa historia. Zadebiutował w 1991 roku na pierwszej płycie Black Sheep, gdy miał 13 lat. Był członkiem grupy Native Tongues Family do której należeli też: The Jungle Brothers, A Tribe Called Quest, De La Soul i Black Sheep. Jego debiut w 1992 roku, cieszył się dużą komercyjną popularnością, wzbijając się na topowe listy z rotacją w Yo! MTV Raps i Rap City. W wyniku sprzeczki w nowojorskim Bronksie, śmiertelnie postrzelił jej drugiego uczestnika i ukrywał się ponad rok, trafiając do programu America’s Most Wanted. Po 12 latach Chi wrócił na wolność i przygotowuje się do wydania nowej płyty, na którą już wypuścił single z Fat Joe i Jadakissem.

Al Tejeda (Shadez of Brooklyn) – członek podziemnej ekipy w klasycznym stylu boom-bap z lat 90., wiadomego pochodzenia, mocno związanej z duetem producenckim Da Beatminerz.

Fokis – relatywnie świeży nowojorski MC, a już wydał wspólny album z Edo G i Shabaam Sahdeeq oraz planuje wspólną płytę z OH NO. Może się też pochwalić, wspólnym numerem z Olu Dara, ojcem Nasa.

Koncerty GZA w Warszawie i we Wrocławiu odbędą się w ramach trasy koncertowej Liquid Swords ⚔️ 2019 Tour, nawiązującej do albumu “Liquid Swords”, wydanego w 1995 roku, który uważany jest obecnie za jeden z najważniejszych albumów hip-hopowych wszech czasów i jeden z najlepszych albumów wydanych przez członków Wu-Tang Clanu.

Polecane

Share This