Poznaliśmy szczegóły albumu Sokoła

Raper wreszcie pokazał okładkę, zdradził tytuł i ostateczną tracklistę.


2019.01.16

opublikował:

Poznaliśmy szczegóły albumu Sokoła

fot. Michał Klusek

Ponad 10 tysięcy egzemplarzy nadchodzącej płyty Sokoła słuchacze kupili nie wiedząc o niej nic – nie znając żadnych szczegółów, ani jednego singla, nawet tytułu. Dopiero dziś Sokół odkrywa karty, publikując okładkę, tracklistę oraz tytuł swojego pierwszego solowego wydawnictwa. Premiera już 15 lutego.

Na płycie usłyszymy trzynaście całkowicie premierowych utworów. Czternastym, bonusowym utworem będzie “Chcemy być wyżej”, singiel który w 2018 szturmem zdobył YouTube i platformy streamingowe. Wersja limitowana albumu, którą zamówić można tylko do 12 lutego (albo do wyczerpania zapasów), będzie zawierała również single “Rób to, w co wierzysz” oraz “Świadomy sen”. Oczywiście to nie jedyny wyróżnik tej wersji wydawnictwa, ale inne dodatki pozostają na ten moment tajemnicą.

Sokół stawia na różnorodność pod każdym względem – od grona zaproszonych do współpracy producentów i ich muzycznej stylistyki, po klimat każdego z utworów. Do tego – jakość, liryczna pomysłowość i nieprzewidywalność narracji, do której przez lata przyzwyczaił publiczność Sokół. Taco Hemingway, PRO8L3M i Hewra – to goście płyty reprezentujący hip-hopową część sceny. W refrenach utworów usłyszymy najciekawsze głosy młodego pokolenia muzyki rozrywkowej takie jak: Igo znany z zespołu Clock Machine i duetu z Bass Astral, Lena Osińska z zespołu Sonar czy finalista The Voice of Poland – Mateusz Krautwurst. Na płycie znajduje się również utwór z wykorzystaniem głosu zmarłego tragicznie w 1991 roku legendarnego polskiego wokalisty Andrzeja Zauchy. Grono producentów zaproszonych do stworzenia albumu łączy reprezentantów sceny elektronicznej i alternatywnej. Usłyszymy takich artystów jak Pejzaż (Bartosz Kruczyński, znany z duetu Ptaki) czy Duit. Tuż obok znajdą się przedstawiciele współczesnej sceny rapowej jak Steez83 czy WOWO, a także berliński duet producencki Broke Boys i legendy takie jak Magiera czy DJ B.

„Wojtek Sokół” – bo taki, przewrotny w swojej prostocie, tytuł nosić będzie debiutancki solowy album Sokoła, to podróż po obszarach rapowych i muzycznych zamiłowań artysty. Tak samo jak jazdy bez trzymanki i ostrych zakrętów należy spodziewać się prostych dróg. Nigdy jednak, jak w całej dotychczasowej działalności Sokoła, dróg na skróty – czytamy w komunikacie prasowym.

Tracklista:

1. Hybryda
Produkcja: WOWO
Cuty: Steez83

2. Lepiej jak jest lepiej feat. Mateusz Krautwurst
Produkcja: Magiera

3. Pluszowy
Produkcja: Lutosław Granat
4. Pomyłka feat. Andrzej Zaucha
Produkcja: Pejzaż
Cuty: DJ Kebs

5. Sprytny Eskimos feat. Igo
Produkcja: Magiera

6. I Tak I Nie feat. Hewra
Produkcja: ₪

7. Za Ręce
Produkcja: Duit

8. Nie Da Na Da feat. Marcin Pyszora
Produkcja: Broke Boys

9. Napad Na Bankiet feat. PRO8L3M, Taco Hemingway
Produkcja: Steez83

10. Z Tobą
Produkcja: DJ B

11. Skażony
Produkcja: Emowski

12. MC Hasselblad
Produkcja: Dryskull

13. Koniec Gatunku feat. Lena Osińska
Produkcja: WOWO

Bonus track wersja standardowa:
14. Chcemy Być Wyżej
Produkcja: Zeppy Zep
Cuty: Steez83

Bonus tracks wersja limitowana:
14. Rób To W Co Wierzysz
Produkcja: Duit

15. Świadomy Sen feat. Dawid Podsiadło
Produkcja: Dryskull

16. Chcemy Być Wyżej
Produkcja: Zeppy Zep
Cuty: Steez83

Polecane