Poznaliśmy szczegóły płyty Slasha


2018.07.26

opublikował:

Poznaliśmy szczegóły płyty Slasha

foto: mat. pras.

Nowy album zespołu Slash featuring Myles Kennedy & The Conspirators „Living The Dream” ukaże się 21 września. Gitarzysta Guns N’ Roses ujawnił nie tylko tytuł płyty, ale również okładkę, tracklistę oraz pierwszy singiel – „Driving Rain”. Piosenka pojawiła się w sieci kilka dni temu, jednak dotychczas nie była oficjalnie dostępna we wszystkich krajach. Teraz możemy jej posłuchać także w Polsce.

Główny riff do piosenki Slash wymyślił już dawno temu. – Pamiętam dokładnie, że próbowaliśmy ten riff po raz pierwszy z chłopakami z zespołu podczas trasy promującej album „World On Fire” w hali w New Hampshire – wspomina gitarzysta. – To fajny gitarowy fragment, na którym zaczęliśmy budować resztę utworu na dalszej części trasy. Skończyliśmy w tym roku, a Myles Kennedy wymyślił wspaniałą melodię wokalu.

Riff Slasha przypomina mi stare nagrania Aerosmith. Jest w nim trochę funku, co przykuwa uwagę. Jeśli chodzi o tekst, jest to historia o kimś, kto pracuje w drodze – może to być muzyk, może też obwoźny sprzedawca. Co ciekawe, ten facet ma uzależnioną dziewczynę albo żonę, która co chwilę traci grunt pod nogami. To z kolei powoduje, że gość musi wracać do domu, by ratować ją i związek – mówi wokalista Myles Kennedy.

 

Produkcję płyty Slash powierzył sprawdzonemu przy okazji albumu „World On Fire” z 2014 roku fachowcowi, Michaelowi „Elvisowi” Baskette’owi (m.in. Alter Bridge, Iggy Pop, Incubus). Materiał wypełni 12 utworów.

Poznaliśmy także okładkę płyty „Living The Dream”. Jej autorem jest Ron English.

Przypomnijmy, że poprzednie dokonania Slasha i Konspiratorów, „Apocalyptic Love” i wspomniana płyta „World On Fire”, znalazły się w Top 10 Billboardu.

Imponujący box

Bieżący rok przyniesie nie tylko nowe wydawnictwo Slasha. Pod koniec czerwca do sklepów trafiła imponująca reedycja debiutanckiego albumu Guns N’ Roses. „Appetite For Destruction” oprócz podstawowego, zremasterowanego wznowienia, doczekało się także wydań zawierających bonusowe nagrania. Najbogatsza, wydana w formie boksu “Appetite for Destruction – Locked N’ Loaded” wersja zawiera aż 73 nagrania, z czego 49 ujrzało światło dzienne dopiero w tym roku. Za limitowane do 10 000 egzemplarzy wydawnictwo trzeba było zapłacić niemal 1000 dolarów. Czy box jest wart swojej ceny? Oceńcie to oglądając jego zawartość.

Polecane

Share This