Poznaliśmy tytuł nowej płyty Jędkera

Czy raper zdradza nim plany na przyszłość?


2020.09.05

opublikował:

Poznaliśmy tytuł nowej płyty Jędkera

fot. P. Tarasewicz

Kiedy pod koniec 2018 roku Jędker wydawał krążek „X”, zapowiadał, że żegna się tą płytą ze sceną muzyczną. Oprócz deklaracji w mediach społecznościowych raper podzielił się swoją decyzją także w numerze „Sinusoida”, w którym nawijał: „To jest moja ostatnia płyta, a ja nie jestem już celebryta”.

O tym, że artysta zmienił zdanie, wiemy od jakiegoś czasu. Jędker obiecał słuchaczom nie tylko książkę „Dzienniki pokładowe rapera”, i hip-hopowy musical, ale także kolejny album. Teraz poznaliśmy jego tytuł, który choć jest krótki i prosty, może kryć w sobie informację dotyczącą dalszych planów artystycznych rapera.

Sprawdź też: Jędker zapowiada hip-hopowy musical

W stories na instagramowym profilu Jędkera pojawił się snippet nowego numeru. Raper zdradził, że piosenka trafi wkrótce do sieci wraz z klipem, a przy okazji poinformował także, że płyta, nad którą pracuje, będzie nosiła tytuł „Y”. Jeżeli po „X” Jędker wydaje „Y”, może to oznaczać, że w planach ma jeszcze „Z” i właśnie kolejnym krążkiem zdecyduje się na pożegnanie ze słuchaczami.

Podobną koncepcję miał kilka lat temu Eldo, wydając „Chi” (trzecia litera od końca alfabetu greckiego), następnie „Psi” (druga od końca). Kiedy jednak słuchacze spodziewali się zapowiedzi „Omegi” (ostatnia litera), artysta zaskoczył, zapowiadając, że zamiast tego wyda „Alfę” (pierwsza litera). Jak będzie w przypadku Jędkera? Czas pokaże, póki co czekamy na obiecany singiel i szczegóły krążka „Y”.

Na krótko przed lockdownem Jędker odwiedził naszą redakcję, by spotkać się z REDEM. Zobaczcie Czerwoną Kartkę z udziałem warszawskiego weterana.

Tagi


Polecane