Poznaliśmy wszystkie supporty Joey`a Bada$$a


2014.10.19

opublikował:

Poznaliśmy wszystkie supporty Joey`a Bada$$a

Do koncertu nowojorskiego rapera Joey`a Bada$$a zostały już niecałe dwa miesiące. Reprezentant kolektywu Pro Era wystąpi 12 grudnia w warszawskim klubie Proxima. Wiemy już, że jako support przed główną gwiazdą zaprezentuje się Waldo. Dziś mamy przyjemność poinformować, że a scenie pojawi się również polska reprezentacja w składzie Kuba Knap (na zdjęciu), Zetenwupe, Emil G i DJ Willy Mąka.

Kuba Knap to jeden z najciekawszych raperów młodego pokolenia na polskie scenie. Idol miłośników nietrzeźwego chilloutu i trzeźwego spojrzenia na świat, mocnych słów i niemodnych przekonań, dystansu do życia i do siebie. W czerwcu, nakładem wytwórni Alkopoligamia.com ukazał się jego debiutancki album „Lecę, chwila, spadam”. Dla tego samego labelu swój pierwszy legalny krążek szykują również Hade i Mada z Zetenwupe. 12 grudnia na scenie Proximy całą trójkę wspierać będą Emil G i Dj Willy Mąka, razem tworząc wyjątkowe show dla koneserów nowojorskiego brzmienia, nie stroniących od laidbackowych rytmów g-funku.

{reklama-hh}

Joey Badass to dziewiętnastoletni raper pochodzący z Nowego Jorku. Współzałożyciel i frontman kolektywu Pro Era na szerokie wody wypłynął dzięki mixtape`owi „1999” z 2012 roku. Mimo że jego brzmienie przywodzi na myśl złotą erę hip-hopu lat 90., dziś stawiany jest obok najlepszych raperów nowej fali. W 2013 roku znalazł się w gronie freshmanów magazynu „XXL”. Wśród swoich inspiracji jednym tchem wymienia legendy nowojorskiej sceny jak Notorious B.I.G, Jay Z i Nas. Mimo że zaczynał od nagrywania na znanych instrumentalach, w ostatnich latach specjalnie dla niego beaty przygotowywali m.in. DJ Premier, Statik Selektah i Alchemist. Bada$$ ma za sobą również wspólną trasę koncertową z Wizem Khalifą i A$AP Rockym. Unika współpracy z wielkimi wytwórniami. Mając na koncie już trzy mixtape`y, przygotowuje długo zapowiadany, pełnoprawny debiut. Album będzie nosił tytuł „B4.Da.$$” i ukaże się jesienią. Krótko po premierze płyty, raper wystąpi w Polsce.

Waldo pochodzi z Michigan, dobrze znany ze współpracy z reprezentantem wytwórni Soulection, producentem Sango. Ta kolaboracja wiele mówi o stylu, w jakim artysta odnajduje się najlepiej, łącząc soulujące, elektroniczne beaty, z nieprzeciętną warstwą liryczną. Waldo ma na koncie dwie EPki, w tym wyjątkowo dobrze przyjętą „NSDE/OUTSDE” wydaną w 2013 roku. Po wyczerpującej europejskiej trasie z innym przedstawicielem Soulection – Kaytranadą – raper rozpoczął pracę nad debiutanckim albumem długogrającym.

Polecane

Share This