Pozytywnie i po polsku na letnim festiwalu


2010.06.23

opublikował:

Pozytywnie i po polsku na letnim festiwalu

Znamy już zagraniczne gwiazdy Pozytywne Wibracje Festival! Podczas dwudniowej imprezy w Białymstoku nie zabraknie także polskich artystów. W piątek 23 lipca zagra zespół Poluzjanci, będzie można usłyszeć również magiczny głos i największe hity Miki Urbaniak. W sobotę 24 lipca wystąpi tegoroczne odkrycie polskiej sceny muzycznej FOX, a także Prince of Dreistadt and Monika Dryl z niecodzienną rewią piosenki oraz specjalny projekt Fortepian Szopena.

PROGRAM FESTIWALU:

23 lipca 2010 piątek

projekt specjalny Fortepian Szopena

Mika Urbaniak

Poluzjanci

Incognito

Us3

24 lipca 2010 sobota

FOX

Prince of Dreistadt & Monika Dryl

Gabin

The Brand New Heavies

Funkstar De Luxe

MIKA URBANIAK

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Związana z muzyką od urodzenia. Już od 11 roku życia pisze własne piosenki, a jako 14 latka zadebiutowała na scenie. Rok później ukazała się pierwsza piosenka z jej gościnnym udziałem. W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny muzycznej. Współpracowała m.in. z Andrzejem Smolikiem, Grzegorzem Markowskim, Mietkiem Szcześniakiem, Noviką, O.S.T.R., Liroy’em i oczywiście z Michałem Urbaniakiem. W zeszłym roku ukazał się jej debiutancki album Closer, nad jego produkcją czuwał Troy Miller, znany ze współpracy m.in. z Amy Winehouse i Markiem Ronsonem. Efekty pracy Artystów zostały docenione przez Akademię Fonograficzną, płyta została nagrodzona statuetką Fryderyka w kategorii Album Roku Pop. Mika Urbaniak to niezwykła osobowość i niecodzienny talent, a jej występ w Białymstoku na długo pozostanie w pamięci gości festiwalu.

FOX

Michał „FOX” Król to obecnie jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej muzycznej scenie elektronicznej i alternatywnej. Na stałe współpracuje z Marią Peszek i Kayah. Zadebiutował 5 lat temu z zespołem 15 minut projekt, którego album został fenomenalnie przyjęty przez media i publiczność. Teraz przyszedł czas na jego pierwszy – autorski album Fox Box, na którym gościnnie pojawili się najważniejsi artyści rodzimej sceny alternatywnej: Novika, Pinawella (Sistars/Paulina Przybysz), Michał Skrok (Bunio/Dick for Dick), Sqbass, Marsija (Loco Star), Natalia Lubrano (Miloopa) i Tomasz Organek (SOFA). To zapewne będzie jedna z tych płyt, które wyznaczą nowe trendy na polskiej scenie muzycznej. Jego nagrania zdobyły uznanie wśród opiniotwórczych blogerów i krytyków, ale przede wszystkim w kręgach miłośników alternatywnych rytmów. Niedawny występ FOXa na festiwalu Top Trendy w konkursie „Trendy” uznano za najbardziej interesujący i odkrywczy, co zaowocowało nagrodą jurorów. Publiczność również była zachwycona radosnym, doskonałym występem. Na festiwalu w Białymstoku FOX zaprezentuje swoje najnowsze dzieło muzyczne z gościnnym udziałem Natalii Lubrano i Tomasza Organka.


PRIENCE OF DREISTADT and MONIKA DRYL

Prince od Dreistadt and Monika Dryl to oryginalna i brawurowa forma wokalno – instrumentalna, dowcipna i energetyzująca. Składa się na nią kilkanaście piosenek polskich i zagranicznych, współczesnych oraz pochodzących z lat 30 – 50 . Przedstawienie jest ekscentryczną zabawą muzycznymi konwencjami, w której usłyszeć można Franka Sinatrę, Maxa Raabe, Moloko, Beatę Kozidrak i Elvisa Presley’a w jednej piosence, gdzie największa wschodnoniemiecka scena rewiowa Friedrich Stadt Palast spotyka się z przedwojenną Warszawą, dixielandem, tangiem i festiwalem piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu. W repertuarze projektu znajdują się choćby tak ponadczasowe standardy jak: Hernando’s Hideway, Quizas, Quizas, Quizas, Sway ,The Lady Loves Him, Let’s Call The Whole Things Off, jak również polskie perełki muzyczne z repertuaru Ludmiły Jakubczak, Nataszy Zylskiej, czy pastiszowo potraktowane utwory współczesne jak choćby Sing it Back zespołu Moloko jako polskie przedwojenne tango, czy utwory Bajmu, Republiki i Papa Dance w wersjach odkrywających niespotykane dotąd możliwości interpretacji ikon polskiej muzyki pop. Prince of Dreistadt and Monika Dryl to również arcydowcipny konglomerat cytatów z historii polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

Tę oryginalną i niecodzienną rewię piosenki tworzą wielkie indywidualności i znakomite głosy: białostocczanka Monika Dryl – wokalistka i aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Agata Warda – wokalistka Teatru Roma, Maja Kisielińska – wokalistka zespołu Oczi Cziorne oraz Maciej Ulewicz – wokalista i dziennikarz Radia Pin. Maciej Ulewicz był członkiem zespołu IMTM zaliczanego do Gdańskiej Sceny Alternatywnej, którego utwory kilkakrotnie pojawiały się na kompilacjach z serii Pozytywne Wibracje.

O stronę muzyczną projektu dba 7 osobowy zespół pod kierownictwem znakomitego kompozytora, aranżera i instrumentalisty Tomasza Krezymona.

FORTEPIAN SZOPENA

W roku chopinowskim, na festiwalu w Białymstoku nie może zabraknąć akcentu związanego z wybitnym polskim kompozytorem. Specjalny projekt Witka Łukaszewskiego i Grand Piano Fortepian Szopena to rock-opera inspirowana twórczością dwóch znamienitych romantyków: Fryderyka Chopina oraz Cypriana Kamila Norwida. To niezwykłe widowisko jako współczesna wizja poematu Norwida, zabiera słuchaczy w muzyczną podróż po Europie, wykorzystuje różnorodne style: rock, flamenco, muzykę sefardyjską, jazz. W przeciwieństwie jednak do pesymistycznej wizji Norwida projekt Witka Łukaszewskiego niesie w sobie optymistyczne przesłanie, że Sztuka przez duże „S” i geniusz ludzki w końcu zwyciężają. U Norwida „Ideał sięga bruku”, natomiast w wizji przedstawionej w rock-operze wielka sztuka, wielka muzyka i poezja zawsze niczym Feniks mityczny odradzają się z popiołów.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorem Festiwalu jest agencja marketingu muzycznego STX JAMBOREE. Więcej informacji o Pozytywne Wibracje Festival na oficjalnej stronie wydarzenia: www.pozytywnewibracjefestival.pl.

Bilety, karnety, bilety do sektora Golden Circle oraz pakiety VIP na Pozytywne Wibracje Festival 2010 (w cenach od 60 do 500 PLN) dostępne są w sprzedaży ogólnopolskiej w punktach sprzedaży oraz systemach internetowych: Eventim (www.eventim.pl), Ticketonline (www.ticketonline.pl), Ticketpro (www.ticketpro.pl), eBilet.pl (www.ebilet.pl), kasy biletowe w salonach empik w całej Polsce, ogólnopolska sieć sklepów Media Markt i Saturn oraz m.in. w następujących kasach biletowych w Warszawie: Kasa Sali Kongresowej 22 656 72 99 (www.kongresowa.pl), Kasa Eventim (dawniej Kasa ZASP) 22 590 69 15, Centrum Handlowe Promenada 22 611 39 39.

RODZAJ BILETU (CENA W PRZEDSPRZEDAŻY DO 30 CZERWCA / CENA OD 1 LIPCA / CENA W DNIU FESTIWALU

BILET NA JEDEN DZIEŃ 60,00 zł / 70,00 zł / 80,00 zł

KARNET NA WSZYSTKIE DNI / 100,00 zł / 115,00 zł / 130,00 zł

SEKTOR „GOLDEN CIRCLE“ NA JEDEN WYBRANY DZIEŃ (miejsca pod sceną) 100,00 zł

ZAPROSZENIE „VIP“ NA JEDEN DZIEŃ 300,00 zł

ZAPROSZENIE“VIP“ KARNET NA WSZYSTKIE DNI 500,00 zł

Pakiet „VIP“ (wyłącznie dla osób pełnoletnich) zawiera m.in.:

Bilet na festiwal w strefie Golden Circle (miejsca bezpośrednio przed sceną) lub bilet na zadaszoną trybunę VIP, osobne wejście tylko dla VIP, catering w specjalnej strefie chillout VIP, alkohol oraz napoje bezalkoholowe serwowane na miejscu, poczęstunek w formie szwedzkiego stołu, składający się z ciepłych i zimnych przekąsek, parking VIP (aż do wyczerpania miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń), zniżka 20% w wybranych hotelach na terenie Białegostoku.

Polecane

Share This