Prawie 800 ofiar COVID-19 w ciągu doby, inflacja szaleje, a TVP prawie całe wiadomości poświęca Sylwestrowi Marzeń


2021.12.30

opublikował:

Prawie 800 ofiar COVID-19 w ciągu doby, inflacja szaleje, a TVP prawie całe wiadomości poświęca Sylwestrowi Marzeń

Fot. Karol Makurat | Tarakum.pl

Niestety, końcówka roku upływa nam pod znakiem szalejącej czwartej fali pandemii oraz niebezpiecznie wysokiej inflacji. Wczorajsze dane mówiły o 794 ofiarach koronawirusa w ciągu dobry, co jest najgorszym wynikiem obecnej fali, Polacy drżą widząc podwyżki cen żywności, energii i gazu. Czy zdaniem zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie Wiadomości – flagowego serwisu informacyjnego TVP – są to ważne tematy? Być może tak, ale nie tak bardzo jak wieść o tym, że już jutro w Zakopanem odbędzie Sylwester Marzeń, którego główną gwiazdą będzie Jason Derulo. Aż 18 minut wczorajszego głównego wydania Wiadomości poświęcono Sylwestrowi Marzeń, prezentując m.in. fragmenty piosenek Derulo, przebitki z Zakopanego czy rozmowę z Zenkiem Martyniukiem i Rafałem Brzozowskim.

Nie twierdzimy, że stacja nie powinna promować swojej imprezy w głównym wydaniu serwisu informacyjnego, niemniej fakt, iż poświęcono mu ponad połowę czasu przewidzianego na program, w dodatku zrobiono z tego informację dnia i przemilczano wspomniane wyżej problemy, jest jednak pewnym kuriozum. W usuniętym już tweecie Robert Mazurek z RMF FM pisał: – Dobiła mnie nawet nie tępa propaganda, tylko ta tandeta i żenada sylwestrowa i milczenie na najważniejsze tematy. No i te 18 min na autoreklamę.

W programie o 19.30 tematem na jedynkę jest dziś: Ceny gazu o kilkaset procent w górę? Prokuratura odmówiła śledztwa w sprawie inwigilowania prokurator Wrzosek? Prawie 800 ofiar covidu ostatniej doby? W życiu! – zauważyła Martyna Jaszczołt z TVN24.

Głosy niezadowolenia pojawiły się już nawet u prawicowych komentatorów. Wojciech Reszczyński, dziennikarz związany z kilkoma przychylnymi władzy redakcjami, tweetował: – Dziś Wiadomości TVP – prawdziwa tancbuda. Dno. Wiadomości nie spodobały się także redaktor naczelna wPolityce.pl i publicystce Sieci: – Muzyka na poziomie remizy, teledyski ociekające seksem i Maryla z „Kałasznikowem”: „w kącie stoi niezła lufa, zaraz będzie rozpierducha”. I tak przez całe dnie w głównym kanale informacyjnym – oceniła Marzena Nykiel.

Co na to TVP? Zdaniem stacji wszystko jest w porządku, podczas wczorajszego wejścia na żywo jej reporter chwalił się, mówiąc: – Każdy na ostatniej prostej do „Sylwestra Marzeń” odlicza czas, minuty, godziny, bo każdy czeka tutaj na swoją wymarzoną gwiazdę. Telewizja Polska wyznacza trendy, nie kalkuluje.

Polecane

Share This