Prawnik A$AP Rocky’ego postrzelony w głowę

Mecenas, który bronił Rocky'ego w Szwecji, trafił do szpitala.


2019.09.06

opublikował:

Prawnik A$AP Rocky’ego postrzelony w głowę

fot. mat. pras.

Prawnik Henrik Olsson Lilja, który bronił A$AP Rocky’ego przed szwedzkim sądem, został dziś rano postrzelony w Sztokholmie. Mężczyznę dosięgły dwie kule – jedna raniła go w głowę, druga w klatę piersiową.

Przyczyny ataku na adwokata amerykańskiego rapera są póki co nieznane, jednak policja nie łączy ich ze sprawą Rocky’ego. Świadkowie poinformowali, że Olsson przepychał się z innym mężczyzną na klatce schodowej jednego z budynków w centrum Sztokholmu. Już po postrzeleniu Ollsson zdołał pożyczyć telefon od sąsiada i wezwać pomoc. Policja aresztowała kilka osób mogących mieć jakikolwiek udział ze incydentem, póki co nie mówi się jednak po postawieniu komukolwiek zarzutów. Nieoficjalnie mówi się, że wśród aresztowanych znalazła się kobieta, która także jest prawnikiem i miała zakaz zbliżania się do Lilji. Strzał oddać miał niezidentyfikowany mężczyzna, który później odjechał z miejsca zdarzenia czarnym SUV-em i wciąż jest ścigany przez policję.

Przypomnijmy, że Olssonowi nie udało się doprowadzić do uniewinnienia Rocky’ego. Raper został skazany za napaść na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Polecane