Premier cytuje utwór Republiki. Reakcja gitarzysty grupy bezcenna


2018.10.03

opublikował:

Premier cytuje utwór Republiki. Reakcja gitarzysty grupy bezcenna

foto: mat. pras.

Podczas przemówienia w Toruniu Mateusz Morawiecki nawiązał do tytułowego utworu z albumu „Republika marzeń” Republiki. – Tu z tego miasta pochodzi jeden z moich ulubionych zespołów rockowych, bo ja pamiętam bardzo dobrze zespół Republika. Pamiętacie ten refren: „Republika marzeń”. To my PiS, Zjednoczona Prawica walczymy o rzeczpospolitą naszych marzeń, o to, żeby była to rzeczpospolita dumna jak polska husaria, szczęśliwa jak uśmiech dziecka i zwyciężymy – mówił premier.

Gitarzysta grupy Zbigniew Krzywański kategorycznie odciął się od słów Mateusza Morawieckiego, nawiązując przy okazji do jego niedawnych deklaracji, według których obecny premier był jednym z czołowych negocjatorów przyjęcia Polski do Unii Europejskiej.

Panie Morawiecki, ciekawa interpretacja twórczości zespołu Republika. I tak cieszę się, że nie oświadczył Pan, że był założycielem naszego zespołu i pisał Pan teksty. Cała twórczość Republiki nie ma nic wspólnego z tym, co Pan mówi i robi – napisał na prywatnym profilu muzyk. Wpis nie ma statusu publicznego, cytujemy go za serwisem tylkotorun.pl, gdzie znajdziecie screen posta.

Polecane

Share This