Premiera 69/69


2009.06.26

opublikował:

Premiera 69/69

Płyta „69” to prawdziwa muzyka rockowa z polskimi tekstami, opowiadającymi o ludzkich uczuciach, pragnieniach i przemyśleniach. Wsród dwunastu utworów można usłyszeć „Jaskółkę uwięzioną” Stana Borysa w aranżacji zespołu.

Zespół 69 rozpoczął działalność na początku 2005 roku. Grają w nim muzycy, którzy wcześniej brali udział w różnych częstochowskich formacjach muzycznych – paveu (śpiew), Dariusz Bafeltowski (gitara), Łukasz Kwarciak (instr. klawiszowe), Bartolo (bas), jura (perkusja).  Największe sukcesy to : w 2005 roku I miejsce „Otwarta Scena Muzyczna” w Siemianowicach Śląskich, I miejsce „Mayday Rock Festival” w Głogowie, najlepszy wokalista „Rock co rok” w Raciborzu, najlepszy gitarzysta „Festiwal Rockowy Wrock” we Wrocławiu, finał „Fama” w Świnoujściu.

Rok później otrzymali : I miejsce „Jurajskie Granie” w Olsztynie, I miejsce „Oleśnicki Wyskok”. Zakwalifikowali się na listę rezerwową „Debiutów Opolskich”. Byli finalistami „Młodych Wilków” w warszawskiej Stodole, wzięli udział w „Dniu Kotana” w Warszawie.

Rok 2007 przyniósł im I miejsce w „Lidze Rocka” w Jeleniej Górze, I miejsce na „Rock Time Festival” w Opolu oraz I miejsce na „Juwenaliadzie” w Krośnie. W tym samym roku formacja podpisała kontrakt z firmą fonograficzną 4ever Music. W 2008 roku zespół po raz drugi wystąpił na „Dniu Kotana” w Warszawie, poza tym pracował w studio nad debiutancką płytą.

Więcej na: http://www.69art.pl/


Tagi


Polecane

Share This