Premiera albumu Klezmafour w Skwerze


2011.11.05

opublikował:

Premiera albumu Klezmafour w Skwerze

Zespół, stał się światową sensacją muzyki klezmerskiej po sukcesie w zeszłorocznym prestiżowym konkursie International Jewish Music Festival w Amsterdamie. Wydarzenie to zaowocowało trasą koncertową po USA i Kanadzie, występami u boku takich sław jak Balkan Beat Box, jak również licznymi festiwalami za granicą. Międzynarodowe osiągnięcia zaowocowały zasileniem szeregów impresariatu i wydawnictwa Karrot Kommando obok tak znanych grup jak Kapela ze Wsi Warszawa, R.U.T.A., Świetliki czy Vavamuffin.

Album można już zamawiać u wydawcy pod TYM adresem – tam znajdziecie też tracklistę, grafikę okładki i inne użyteczne informacje.

Muzyka zespołu czerpie wiele inspiracji z kultury i historii Lublina, miasta w którym mieszały się niegdyś muzyczne wpływy Wschodu, Zachodu i Południa. Muzycy podchodzą do tradycji jednak w sposób zupełnie nieortodoksyjny, dodając wiele współczesnych wpływów wraz z szczyptą bałkańskiego szaleństwa. Mimo klasycznego instrumentarium (klarnet, skrzypce, akordeon, kontrabas, perkusja) energia podczas koncertów Klezmafour wielokrotnie przypomina bardziej tą znaną z koncertów muzyki rockowej czy hip-hopowej, równocześnie doskonale sprawdzając się w filharmoniach.

Materiał zawarty na płycie w założeniu miał oddawać żywiołowość koncertu, dlatego też został zarejestrowany podczas wspólnego grania w przeciągu niespełna jednego dnia w studio. Tak album, jak i koncert premierowy zapowiada się na świetną propozycję dla każdego słuchacza ceniącego sobie muzykę korzeni, jednocześnie otwartego na nowe brzmienia i energetyczną zabawę.

Polecane

Share This