Premiera czterech klipów Brodki


2016.12.10

opublikował:

Premiera czterech klipów Brodki

foto: Michał Murawski / Red Bull

Dziś światowa premiera aż czterech video artów zrealizowanych do utworów Brodki pochodzących z płyty „Clashes”. Te krótkie formy filmowe powstały w ramach trzeciej edycji serii „20 Before” organizowanej przez Red Bull.

Do współpracy przy tym projekcie, Brodka zaprosiła pięcioro utalentowanych i uznanych twórców z dziedzin wizualnych – fotografa Bownika, związanych z Galerią Raster – Anetę Grzeszykowską & Jana Smagę i Jana Simona oraz Kevina Braya, artystę – grafika pracującego w technikach 3D. I tak powstały obrazy do utworów „Haiti”, „My Name Is Youth”, „Holy Holes” oraz „Funeral”.

W ramach tegorocznej edycji 20 Before 17 i jej muzycznego podsumowania roku 2017, znalazły się jak dotąd niepublikowane materiały – teledyski, utwory, miksy, wykłady. To 20 muzycznych rarytasów od ponad 40 zaprzyjaźnionych z Red Bull artystów, które umilą czas do nadchodzącego Nowego Roku 2017. Obok Brodki, do projektu zostali zaproszeni m.in. Dizzee Rascal, Mixpak, Mike Will Made It, Lil Wayne i YG oraz Louis Baker.

Brodka o projekcie i jej współpracy z twórcami: – Już w trakcie pracy nad albumem „Clashes” wyobrażałam sobie ten projekt multidyscyplinarnie. Czułam, że wiele z tych piosenek mocno działa na wyobraźnię i prowokuje w mojej głowie różne obrazy.

Moim marzeniem było zbudowanie wizualnej opowieści do każdego z tych utworów. Ogromnie ucieszyłam się z zaproszenia Red Bull i tym, że aż do 4 różnych piosenek powstaną 4 różne video.

Mając zupełną swobodę w decydowaniu o tym kogo zaproszę do projektu, postanowiłam spełnić kolejne swoje marzenie i zwrócić się do artystów sztuk wizualnych, których bardzo cenię. I tak w projekcie pojawił się Bownik, fotograf, którego prace wiszą u mnie w mieszkaniu i patrząc na nie codziennie myślałam o tym, że fajnie byłoby kiedyś zrobić coś razem. Aneta Grzeszykowska i Jan Smaga, duet artystów, których serie analizowałam studiując fotografię. Jan Simon działający na różnych polach i penetrujący materię 3D oraz Kevin Bray, artysta-grafik, którego klip do utworu „Greener World” Gwilyma Golda był jedną z najciekawszych wizualnie propozycji jakie obejrzałam w tym roku.


Polecane

Share This