Premiera singla i videoclipu Cichońskiego


2011.05.02

opublikował:

Premiera singla i videoclipu Cichońskiego

„Sobą Gram” to tytuł piątej płyty Leszka Cichońskiego, która ukaże się jesienią i zarazem tytuł singla, który w tym tygodniu miał swoją premierę na antenie radiowej Trójki i innych rozgłośni.

Utworu będzie można posłuchać „na żywo” w czasie Thanks Jimi Festival na wrocławskim Rynku oraz na Wyspie Słodowej, gdzie zespól Cichońskiego zaprezentuje też kilka innych utworów z nowej płyty.

Videoclip „Sobą gram”:

Tekst piosenki wyszedł spod pióra Jacka Cygana, zainspirowanego muzyką, gitarową pasją Leszka i widokiem tysięcy gitar grających razem „Hey Joe” podczas gitarowego rekordu. Na płycie nie ma gwiazd, jest TOP NOT TRENDY – zagrali muzycy , którzy od lat współpracują z Leszkiem Cichońskim: Tomasz Grabowy, Łukasz Sobolak i Robert Jarmużek. Ich wzajemne zrozumienie będzie odczuwalne w każdym dźwięku tego krążka. Gościnnie zaśpiewali Mateusz Krautwurst, Kasia Mirowska oraz młody rockowy wokalista Łukasz Łyczkowski.

To długo oczekiwany przez fanów pierwszy w pełni autorski krążek tego instrumentalisty, a od kilku lat również wokalisty. Miłośnicy gitarowego grania będą zachwyceni – na płycie znajdą zarówno ostre rockowe riffy i finezyjne solówki, jak i balladowe klimaty, świetne głosy i ciekawe, refleksyjne teksty.

Polecane

Share This