Premiera w CGM.pl: R.U.T.A. – „Mama Anarchija” – video

Zobacz teledysk!


2012.10.25

opublikował:

Premiera w CGM.pl: R.U.T.A. – „Mama Anarchija” – video

Prezentujemy wam kolejny klip zespołu R.U.T.A. z albumu „Na uschod. Wolność albo śmierć”. Tym razem swoim skłoterskim wehikułem czasu przenoszą nas do nieodległych lat 80-ych ubiegłego wieku. Odwiedzamy w Leningradzie Wiktora Coja, który właśnie wraz ze swoim zespołem Kino rozpoczyna erę punkrocka w Związku Radzieckim. Powstaje piosenka „Mama Anarchija”, jeden z najważniejszych utworów tego ruchu.


– Wiktor Coj był wojownikiem-anarchistą – opowiada w jednym z wywiadów wokalistka Nasta Niakrasawa – Istnieje w naszej świadomości, jako ktoś, kto walczył o prawo do tego, by ludzie mogli mówić: „Jestem inny i chcę zachowywać się inaczej, więc nie czepiajcie się mnie”. Znałam tę piosenkę, ale nie myślałam, że zagramy ją z R.U.T.A. Propozycja padła, gdy zastanawialiśmy się nad tym, co dla młodzieży jest aktualne i ważne. Piosenka jest nowa w porównaniu z pozostałymi, ale do dziś śpiewają ją na całym świecie ludzie młodzi, w wieku buntu i oporu, nastolatkowie, ludzie starsi. To zostaje w życiu.

Klip został wykonany przez AS Kolektyff.

Najbliższy koncert zespołu R.U.T.A. odbędzie się 27 października w klubie Rotunda w Krakowie. Wystąpią wraz z Paprika Korps w ramach cyklu Złota Karrota.


Tagi


Polecane