Premierowy singiel Kovalczyka z Mazo Horn Quartet wydany na winylu


2018.06.05

opublikował:

Premierowy singiel Kovalczyka z Mazo Horn Quartet wydany na winylu

fot. materiały prasowe

Kovalczyk to młody utalentowany producent, kompozytor i wokalista o niepowtarzalnym głosie. Jest finalistą 3. edycji programu Idol oraz autorem znakomicie przyjętego albumu „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”. Właśnie ukazał się jego nowy singiel i teledysk zatytułowany „In The Name of What”. Utwór skomponowany jest na cztery waltornie i głos! Wyjątkowo oryginalnie brzmiący singiel wydany został również na płycie winylowej 7’’.

Nowy projekt Kovalczyka to zdecydowany krok dalej w jego twórczości muzycznej. – Wspólnie z kolektywem Mazo Horn Quartet udało się nam, nie rezygnując z „popowej” melodii, stworzyć utwór posiadający głębię i duszę – mówi Kovalczyk. – Tematem piosenki jest współczesny świat oraz toczące się na nim wojny i konflikty zbrojne, ale i też sama natura człowieka. Istoty potrafiącej z wielką mocą kochać i z taką samą nienawidzić, budować, a następnie niszczyć, dawać życie i je odbierać – dodaje. W nagraniu „In The Name of What” nie bez znaczenia pozostaje wybór instrumentów, czyli waltorni. W dawnych czasach ogłaszano za ich pomocą wojnę. W muzyce symbolizują one odwagę, majestat, męstwo i melancholię. Jednak w tym utworze kompozytor świadomie nadał im odwrotne znaczenie, wzywając za ich pośrednictwem do niesienia pokoju na świecie.

Singiel, do którego ponadczasowy tekst napisał Paweł Kostrzewa, wydany został w wersji cyfrowej oraz na płycie winylowej 7’’ dostępnej w czarnym i białym kolorze. Limitowana edycja 135 numerowanych egzemplarzach białego winylu dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem sklepu artMUSICshop.pl. Na płycie usłyszymy tytułowy utwór oraz jego alternatywną elektroniczną wersje. Wydawcą projektu jest wytwórnia artCONNECTION music.

Polecane

Share This