Premiery płytowe: 22.10 – 28.10


2012.10.22

opublikował:

Premiery płytowe: 22.10 – 28.10

Stone Sour – „House Of Gold And Bones – Part I” (22.10)

„House Of Gold & Bones, Part One” to pierwsza część konceptualnej dylogii Stone Sour. „Part Two” dostępne będzie w marcu przyszłego roku. Okładki obu wydawnictwo po rozłożeniu i złączeniu będą układały się w kształt domu. Gitarzysta Josh Rand twierdzi, że cykl „House Of Gold & Bones” skupia w sobie wszystko co najlepsze w twórczości Stone Sour („riffy, gitary, rytm”), ale też zawiera elementy niespotykane w dorobku zespołu – „jest piekielnie mrocznie, no a poza tym to zamknięta historia od początku do końca”. Teksty do dwudziestu czterech utworów, które napisał wokalista Corey Taylor (znany też jako lider Slipknot), na początku przyszłego roku staną się również podstawą do 4-częściowej graficznej powieści.

Kendrick Lamar – „good kid, m.A.A.d. city” (22.10)

Najbardziej oczekiwany hip-hopowy debiut tego roku. Po doskonałym, ubiegłorocznym wydawnictwie „Section.80” Kendrick Lamar wydaje pierwszy legalny krążek – i to od razu pod skrzydłami Dr. Dre, w wytwórni Aftermath! Sam Doktor pojawia się w dwóch utwórach (jednym w wersji standardowej, drugim na deluxe), poza tym gospodarza wspierają takie tuzy jak Drake, Pharrell Williams, Hit-Boy i Just Blaze. Konceptualny album jest próbą ustalenia przez Lamara równowagi w rapie. – Czasami wszystko brzmi zbyt krańcowo, a powinno być więcej takich osób jak ja – które mają coś do powiedzenia na głębsze tematy, ale jednocześnie potrafią się bawić. Będę kontynuował ten balans – zapowiedział jakiś czas temu.

Swedish House Mafia – „Until Now” (22.10)

Album reklamowany jest jako ścieżka dźwiękowa do pożegnalnej trasy Swedish House Mafia One Last Tour. Poza autorskimi nagraniami, wśród których znajdzie się nowy singiel „Don`y You Worry Child”, na płycie usłyszymy też remiksy piosenek Coldplay, Florence And The Machine i Pendulum. – Uznaliśmy, że doszliśmy do takiego momentu, gdy nie wiemy, jaki będzie nasz następny krok. Zawsze lubiliśmy wyzwanie, a nie chcemy się powtarzać. Po prostu przyszedł na nas czas – tak Steve Angello, członek SHM, tłumaczył kulisy zakończenia działalności na łamach „Rolling Stone”.

Vinnie Paz – „God Of The Serengeti” (22.10)

Drugi solowy album członka Jedi Mind Tricks trafi na rynek nakładem wytwórni Enemy Soil. Tym razem tego kultowego w podziemnych kręgach rapera usłyszymy na bitach m.in. DJ Lethala (Limp Bizkit, La Coka Nostra), DJ Premiera, Marco Polo, Havoca (Mobb Deep) i Psycho Lesa (The Beatnuts). Gościnnie zarapują m.in. Blaq Poet, Mobb Deep, Scarface, RA The Rugged Man, La Coka Nostra i Kool G Rap. Słabo?

Carrantuohill – 25 (22.10)

„25” to długo wyczekiwany, dwupłytowy album, będący owocem
wieloletniej pracy folkowego zespołu. Obok nowych nagrań studyjnych
album zawiera nagranie jubileuszowego koncertu zarejestrowanego w
Trójce, w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w dniu 18 marca
2012 roku. W koncercie tym gościnnie u boku Carrantuohill wystąpili:
Eleanor McEvoy, Maciej Balcar, Anna Faber, Robert Kasprzycki oraz zespół
Banana Boat.

Janek Samołyk – „Problem z wiernością” (22.10)

Po dwóch latach od premiery debiutanckiego „Wrocławia” Janek
Samołyk powraca z kolejną porcją muzyki z pogranicza rocka i poezji
śpiewanej. Wśród kilkunastu premierowych kompozycji są utwory, w których
gospodarz często stawia na tekst w języku polskim. O materiale,
wyprodukowanym przez Leszka Kamińskiego, czytamy w informacji prasowej:
„Płyta będzie dobrą propozycja dla każdego fana melodyjnego,
przebojowego i gitarowego grania, który słuchając muzyki lubi czuć, że
artysta traktuje go, jak partnera do rozmowy”.

Tony Bennett – „Viva Duets” (23.10)

Po sukcesie dwóch części „Duets” (na drugiej, ubiegłorocznej wystąpiły m.in. Lady Gaga i Amy Winehouse) Tony Bennett zdecydował się zostać przy tej formule nagrywania płyt. Zmienił tylko repertuar i stylistykę. Na krążku „Viva Duets” (premiera 23 października nakładem Columbia Records) artysta sięgnie po muzykę latynoską w języku angielskim, hiszpańskim i portugalskim, a wspierać go będą m.in. Christina Aguilera, Marc Anthony, Franco DeVita, Gloria Estefan i Juan Luis Guerra. Wśród piosenek, które trafią na tracklistę, są rekonstrukcje takich kompozycji jak „For Once In My Life”, „The Very Thought Of You” i „The Way You Look Tonight”. Bennett przyznał, że niektórych zaproszonych wykonawców poznał po raz pierwszy w życiu. – Muzyka latynoska jest bardzo melodyjna i harmonijna, ma w sobie duszę. Nic dziwnego, że udało mi się nawiązać tak bliską łączność artystyczną z każdym z zaproszonych gości – powiedział.

Neurosis – „Honor Found In Decay” (26.10)

„Honor Found In Decay”, nowy album formacji z Oakland, ukaże się nakładem wytwórni grupy, Neurot Recordings. Wyprodukowany po raz kolejny przez Steve`a Albiniego materiał promowany jest utworem „At The Well”:

Soma – „Milion gwiazd” (26.10)

Na albumie gościnnie pojawili się nowojorscy wokaliści Nick Sinckler i Adam Joseph, a także jedna z najzdolniejszych wokalistek młodego pokolenia Ewelina Babiarz (laureatka „Szansy na sukces”). Wszystkie piosenki na albumie zostały napisane i wyprodukowane wspólnie przez Michała Nosowicza i Marcina Nierubca.  Album Somy to oryginalne połączenie chilloutu, popu, nu-soulu i elektroniki.  Melodyjne, bardzo nastrojowe piosenki, które łączą się z tu ciepłym, a zarazem nowoczesnem brzmieniem pozwalają słuchaczom rozmarzyć się i odpłynąć przy muzyce Somy.

Polecane


Share This