Prezes Kurski dumny, teraz pomoże Jay-Z


2019.04.28

opublikował:

Prezes Kurski dumny, teraz pomoże Jay-Z

Z reguły milczymy na temat Wiadomości TVP, bo niezbyt często dotyczą one tematów muzycznych. Dziś jednak trafiliśmy na materiał o Roksanie „Roxie” Węgiel. No i ciężko go nie skomentować… Na samym początku zaznaczymy jedynie, że nie mamy nic przeciwko 14-letniej wokalistce. Wręcz jej kibicujemy i mocno w nią wierzymy.

Niestety,  Telewizja Polska w swoich materiałach propagandowych wchodzi także na pole muzyczne. W materiale przygotowanym przez Aleksandrę Marciniak słyszymy o „światowym uznaniu dla Roxie”. Zapowiadająca materiał Danuta Holecka mówi o tym, że

„Gwiazda TVP podbija świat. Roksana Węgiel z najnowszym przebojem trafiła na listę najbardziej obiecujących wykonawców UWAGA z całego świata. Nie udało się to do tej pory żadnemu polskiemu artyście”.

I zastanawiamy się o co chodzi, bo od sukcesu Roxie na dziecięcej Eurowizji minęło kilka ładnych tygodni. A chodzi o playlistę serwisu streaming’owego. Otóż najnowszy utwór Roksany znalazł się na międzynarodowej playliscie Tidala – Tidal Rising Global. „Lay Low”, trafiło tam z kilkoma innymi numerami z Polski. Przypomnijmy, że niezastąpiona w Wiadomościach Danuta Holecka, kilka sekund wcześniej twierdzi że „NIE UDAŁO SIĘ TO DO TEJ PORY ŻADNEMU POLSKIEMY ARTYŚCIE”. Link do materiału video z Wiadomości znajdziecieTUTAJ.

 

Jay-Z wspiera artystów z Tidal Rising…

Autorka reportażu sugeruje, że Roksana otrzyma teraz wsparcie od samego właściciela Tidala – Jaya-Z. Bo raper znany jest z pomocy artystom, którzy dostają się na tę playlistę. A za przykład artystów, którym Jay już pomógł, podani są Kanye West i Rihanna.

„Właścicielem Tidala jest Jay-Z, a artyści, którzy dostają się na tę playlistę mogą liczyć na jego wsparcie. Mąż Beyonce pomógł już m.in. w karierze Kanye Westowi i Rihannie” – słyszymy w reportażu.

No i tutaj już nieco poniosło panią Aleksandrę.  Rzeczywiście Jay-Z wspierał od początku karierę Rihanny. Zaczął to robić w 2005 roku, po tym jak jeden z jego pracowników usłyszał demo wokalistki z Barbadosu. Rihanna podpisała kontrakt z jego wytwórnią. Jeśli chodzi zaś o Kanye Westa, to po tym, jak związał się on z wytwórnią Roc-A-Fella Records, produkował muzykę dla artystów związanych z tym labelem. Także dla Jay-Z. Ich ścisła współpraca rozpoczęła się od produkcji Westa na krążku The Blueprint z 2001 roku.

No i niby wszystko się zgadza – Jay pomaga w karierze Rihannie i Westowi. Westowi w 2001 roku, Rihannie w 2005. Tidal, powstał w 2014 roku, w własnością Jay’a stał się rok później. Rihanan i Kanye raczej nie trafią nigdy na playlistę Tidal Rising:-)

Jak można trafić na Tidal Rising: Global

TIDAL Rising, to program dedykowany nowym artystom z całego świata. Dzięki wsparciu zespołu ds. kontaktu z artystami i wytwórniami, marketingu, promocji, PR, mediów społecznościowych oraz redaktorów, TIDAL w sposób ciągły opiekuje się i wspiera wybranych muzyków reprezentujących różne style. Celem programu jest wprowadzić fanów w świat muzyki, która bez odpowiedniego wsparcia mogłaby pozostać nieodkryta. Artyści objęci programem TIDAL Rising, poza promocją i widoczną ekspozycją w aplikacji, mogą otrzymać wsparcie przy tworzeniu komunikacji PR i kreowaniu wizerunku, współfinansowanie sesji zdjęciowych, produkcji teledysków, koncertów czy spotkań z fanami.

Czyli chodzi o czyste działania PR, które w większości przypadków będą się ogrniczały do zaistnienia utworu na playliscie Tidal Rising. A nie na bezpośrednim wsparciu Jaya-Z, jak sugerowała dziennikarka TVP…

Prezes Kurski dumny

„Rodzi się na naszych oczach wielka, wspaniała kariera, młodej polskiej gwiazdy, Roksany Węgiel i jestem dumny jako prezes TVP, że przyłożyliśmy do tego rękę i serce” – mówi w materiale Jacek Kurski. No i my to rozumiemy, że prezes dumny, bo przecież Roksana i wygrała dziecięcego Voica w TVP i dziecięcą Eurowizję.  Ale dlaczego prezes dumny tylko z Roksany. Równie dumny może być przecież z Eabsów, Zamilskiej czy z Mary Komasy. Oni wszyscy są na tej samej playliscie do Roxie:-)

Roxie nie jest jedyną Polką na Tidal Rising Global

Na tej samej playliście co Roxie znaleźliśmy jeszcze kilka polskich numerów. Zamilska „Blind”, Eabs „Przywitanie słońca”, Linia Nocna „Hulajnoga”, Atari WU – „Lost”, Zamilska „Hollow”, Clock Machine & Ten Typ Mes – „Lustro”, Mary Komasa „Degenerate Love”, Tymek, Big Scythe „Język ciała”, Hania Rani „Glas”

Polecane

Share This