Prezydent Gdańska zaatakowany nożem na scenie podczas finału WOŚP

Stan Pawła Adamowicza jest ciężki.


2019.01.13

opublikował:

Prezydent Gdańska zaatakowany nożem na scenie podczas finału WOŚP

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP. Tuż przed „światełkiem do nieba” na scenę przy Targu Węglowym wtargnął uzbrojony mężczyzna, który ranił prezydenta.

Paweł Adamowicz został poddany półgodzinnej reanimacji, następnie przewieziono go do szpitala. Stan prezydenta określa się jako ciężki. Prezydent Gdańska jest w tej chwili operowany.

Napastnik został zatrzymany. Mężczyzna krzyczał ze sceny: – Halo, halo! Nazywam się Stefan [nazwisko niezrozumiałe – red.]. Siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała. Dlatego właśnie zginął Adamowicz (cytat za trojmiasto.wyborcza.pl).

Wśród polityków, którzy potępili atak, znaleźli się m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Dzieje się to w środkowej Europie, Polsce. Polsce, która wymyśliła wolność, „Solidarność”. Wymyśliła, że bez można bez przemocy. Ale tak bardzo się zakręciliśmy przez trzy lata, że nie możemy uszanować takiego dnia. Tak się zakręciliśmy, wzięliśmy za łby. A mówimy: grajmy bez focha. Że mając żale, pretensje, bóle, targniemy się z nożem na drugą osobę. To jest momentami dziki kraj. Nie róbcie tego. Nie można przemocą walczyć z przemocą. Weźcie sobie to do serca.

Ktoś o nas w sposób niemalże nazistowski opowiada, że jesteśmy ludźmi z plasteliny,że robimy tylko zło. Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy mają w sobie przyjaźń, a nie mają agresji. Nie dzielmy się – skomentował Jerzy Owsiak.

 

 

Polecane