Prezydent USA chce się spotkać z Ice Cubem i omówić „Kontrakt z Czarną Ameryką”


2021.02.04

opublikował:

Prezydent USA chce się spotkać z Ice Cubem i omówić „Kontrakt z Czarną Ameryką”

fot. mat. pras.

Ice Cube cały czas kontynuuje swoją misję, której celem jest stworzenie nowych miejsc pracy oraz możliwości biznesowych dla czarnoskórych amerykanów. Jego akcja zainteresowała nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena, który chce się w tej sprawie spotkać z weteranem amerykańskiej rap gry. Cube przekazał właśnie, że skontaktował się z nim przedstawiciel administracji Bidena i jest w trakcie ustalania czasu oraz miejsca spotkania. Tematem będzie oczywiście wspomniana akcja „Contracts With Black America”. Legendarny raper był gościem w Majic ATL, gdzie ujawnił plany spotkania z Bidenem. Liczy, że jeszcze w tym miesiącu uda się zorganizować takie spotkanie.

SPRAWDŹ TAKŻE: W 2021 roku powstanie rapowa supergrupa

Co ciekawe, Ice Cube już w zeszłym roku mówił o swojej akcji. W październiku 2020 roku pracowniczka kampanii Trumpa, Katrina Pierson, napisała na swoim Twitterze, że dziękuje Ice Cube’owi za jego gotowość do podjęcia współpracy z administracją Trumpa w celu rozwoju programu pomocy Afroamerykanom. Kalifornijski raper wyjaśnił wtedy, że chodzi o jego inicjatywę Contract With Black America i stwierdził, że reakcja administracji Trumpa była bardziej entuzjastyczna niż kandydata demokratów.

Kontaktowały się ze mną obie strony. Dems powiedział, że po wyborach wrócimy się do CWBA. Kampania Trumpa wprowadziła pewne poprawki do swojego planu po rozmowie z nami o CWBA – napisał na Twitterze Ice Cube.

W listopadzie ubiegłego roku w USA odbyły się wybory prezydenckie – naprzeciw siebie stanęli Donald Trump oraz Joe Biden. Ice Cube nie pałał zbytnią sympatią do żadnego z kandydatów, ale przyznał przed wyborami, że bez względu na ich wynik będzie chciał się spotkać z prezydentem elektem i porozmawiać o swojej akcji. Ostatecznie wygrał Joe Biden, który 20 stycznia został zaprzysiężony na 46. prezydenta USA.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane


Share This