Pro-Pain i Flapjack gwiazdami Silesian Core Attack


2011.02.20

opublikował:

Pro-Pain i Flapjack gwiazdami Silesian Core Attack

Agencja Artystyczna Piona-Art zaprasza wszystkich fanów hardcore`a do katowickiego Megaclubu na Silesian Core Attack! Jako gwiazdy wystąpią legendarna nowojorska grupa PRO-PAIN i polska ikona tej muzyki poznański FLAPJACK. Na scenie towarzyszyć im będzie rybnicki skład PRO-CREATION. Kolejne zespoły zostaną potwierdzone już niedługo.

Pro-Pain, który powstał w 1991 roku, obchodzi w tym roku XX-lecie istnienia i z tej okazji odwiedzi Śląsk po raz pierwszy w historii!!!. Zespół początkowo wykonywał muzykę hardcore trzymaną w duchu takich zespołów jak Biohazard, czy Spudmonsters,. Następnie do muzyki Pro-Pain naleciało sporo z groove oraz thrash metalu, co tylko dodało smaku twórczości amerykanów. Pierwszym, co rzuca się w uszy, to unikalny głos wokalisty Garego Meskila. W swoich tekstach Pro-Pain porusza tematy rebelii, społeczeństwa i nienawiści. Nowojorczycy nagrali dotąd 12 albumów długogrających, a ostatni „Absolute Power” został wydany w 2010 roku. Na koncercie amerykanie zagrają przekrojowy set z całego okresu działalności.

Flapjack został założony w 1993 roku z inicjatywy muzyków Acid Drinkers „Litzy” i „Ślimaka”, wykonuje połączenie thrash metalu, hardcore i rapcore, jak również rock. Zespół, w składzie Ślimak, Jankiel, Guzik, Jahnz i Mihau, kończy właśnie nagranie nowego albumu, następcy „Juicy Planet Earth”, pierwszego od ponad 13 lat!!! W ostatnim wywiadzie Ślimak określił materiał nowej płyty jako „hardcore`owy Deftones”. Na albumie zostaną wykorzystane kompozycje stworzone przez Olassa (wedle zapewnień członków zespołu stanowi to połowę z nagranych wcześniej 70-80% materiału płyty), odnalezione ścieżki gitar, jak również zarejestrowany śpiew zmarłego muzyka.

Poniżej przypominamy wywiad z Flapjack z września 2010:

Jako goście pojawią się na nim były wokalista grupy Dynamind, Rafał „Hau” Mirocha oraz Tomasz „Demolka” Molka i Bartek „Bartass” Dębicki z grupy None. Wydanie planowane jest wiosną 2011. Będzie to jedna z pierwszych okazji na usłyszenie nowej płyty na żywo!!!

Skład Silesian Core Attack uzupełni rybnicki Pro-Creation oraz 3 inne zespoły, które zostaną potwierdzone już niedługo.

Otwarcie bram nastąpi o godzinie 16:30. Początek koncertów już o 17:00. Bilety można już od wtorku 21 lutego zakupić w sieci TicketPro.pl. Pierwsze 100 biletów w promocyjnej cenie 50zł tylko w Ticketpro.pl. Po wyczerpaniu puli bilety w przedsprzedaży będą kosztować 65zł dostępne w Ticketpro.pl oraz kolekcjonerskie w sklepach muzycznych All(Katowice), Czas(Gliwice), Rondo Music(Zabrze, Rybnik, Racibórz), Takt(Rybnik), Metalshop(Kraków) oraz biurze Megaclubu. W dniu koncertu ceną biletów będzie wynosić 80zł.

Silesian Core Attack

Pro-Pain, Flapjack, Pro-Creation

15 maja 2011

Megaclub, Katowice

Otwarcie bram: 16:30

Start koncertów: 17:00

Bilety:

50zł – tylko 100 pierwszy biletów wyłącznie w sieci TicketPro.pl: Empik / Saturn / MediaMarkt

65zł – przedsprzedaż po zakończeniu sprzedaży promocyjnej puli

dostępne w Ticketpro.pl: Empik / Saturn / MediaMarkt

kolekcjonerskie dostępne w Megaclub / All(Katowice) / Czas(Gliwice) / Rondo Music(Zabrze, Rybnik, Racibórz) / Takt(Rybnik) / Metalshop(Kraków)

80zł – w dniu koncertu

Polecane

Share This