PRO8L3M prezentuje video do numeru z Paluchem. W klipie znajdziecie jeszcze jednego znakomitego gościa


2021.03.29

opublikował:

PRO8L3M prezentuje video do numeru z Paluchem. W klipie znajdziecie jeszcze jednego znakomitego gościa

W przeddzień premiery albumu “Fight Club” PRO8L3M prezentuje teledysk do utworu “A2” z gościnnym udziałem Palucha. W roli głównej – Robert Gonera. Survivalowa, przydrożna historia wątpliwej moralności bohatera nakręcona w nietypowy sposób, to filmowa interpretacja brudnej historii opowiadanej przez Oskara i Palucha.

“A2” z gościnnym udziałem Palucha oraz producenckim wkładem Luxona to finałowy singiel zapowiadający album “Fight Club” duetu PRO8L3M. Autostrada Warszawa-Poznań: transporty, przemyt, lewizna, gotówka, ciemne sprawy, mętne sytuacje, podrzędne kluby. “A2” to bezkompromisowy numer, w którym Oskar i Paluch pokazują, że najbrudniejsze wydanie rapu to to, co lubią najbardziej. Ten numer wymagał adekwatnego zobrazowania. Reżyser, Piotrek Matejkowski, który miał już kilkakrotnie okazję współpracować z zespołem tym razem przenosi nas do bardzo typowej, a jednocześnie zaskakującej opowieści. W roli głównej – Robert Gonera. W klipie oglądamy jego przydrożny survival i życie toczone pomiędzy ciężarówkami z lewym towarem, a klubami go-go. “A2” to nietuzinkowa praca kamery, wyrazista obsada, przydrożne realia i przeciwieństwo snu o wystawnym, gangsterskim życiu z teledysków i przeniesienie go w bardzo namacalne, polskie, zaściankowe realia.

Premiera albumu “Fight Club” już jutro, we wtorek 30 marca. Ogłaszając tracklistę i prezentując tytułowy singiel, PRO8L3M pokazał, że na tym albumie porzuca wszelkie utarte zasady i przesądy na temat własnej twórczości. Fight Club” to przełomowe dla zespołu wydawnictwo, na którym duet całkowicie zmienia dotychczasową formułę solowego rapu Oskara i konsekwentnej, samowystarczalnej produkcji muzycznej Steeza. Na tej płycie nie ma zasad. „Fight Club” to mieszanka wybuchowa. Są tu numery każdej maści. Uliczne, bujające, trueschool’owe, reggeaton’owe, szalone i trapowe, drillowe, dramatyczne, przebojowe ale także rapowe ballady. Liczba gości, albumu „Fight Club” imponuje. To przekrój najciekawszych artystów sceny – od muzyki rozrywkowej, przez alternatywę po mocne osobowości i największe indywidualności sceny rapowej, w zaskakujących połączeniach. Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino, Paluch, Szpaku, Młody Dron, Wilku, Ero, Kukon, CatchUp – to wokaliści, wokalistki i raperzy odpowiedzialni zarówno za zwrotki, jak i refreny. Grono producentów, których zespół zaprosił do muzycznej kolaboracji w warstwie brzmieniowej to: Duit, The Returners, Szamz, Luxon, a także turntablista DJ Ben. Takie zestawienie nie mogło zaowocować niczym innym niż najbardziej eksperymentalną dotychczas na wszystkich płaszczyznach płytą PRO8L3M-u. Czy okaże się to kontrowersyjny ruch? Tego dowiemy się już zaraz.

W lutym PRO8L3M miał w planie zaprezentować „Block Party Mixtape” – wydawnictwo będące ukłonem w stronę fanów, którym pandemia SARS-CoV-2 uniemożliwiła odwiedzenie serii zainicjowanych przez zespół koncertów pod szyldem Block Party w minionym roku. Od początku swoich założeń miał być pierwszym w dyskografii zespołu projektem, w którym większy udział będą mieli goście – zarówno uczestnicy trasy festiwalowej, jak i artyści, z którymi współpraca stanowi zupełne zaskoczenie. W trakcie pracy nad materiałem koncepcja ewoluowała na tyle, że zespół zdecydował się rozszerzyć projekt do formuły albumowej i przesunąć datę premiery. Dla fanów, którzy bilety na trasę koncertową Block Party wymienili na preorder nowego wydawnictwa, zespół przygotował wyjątkową, limitowaną edycję oraz zestaw elementów, który ma na celu wynagrodzić brak wydarzenia koncertowego. Edycja dla posiadaczy biletów na Block Party będzie zawierała aż cztery ekskluzywne utwory, które nie będą dostępne w regularnej wersji. Fani, którzy zamówili niezależnie preorder wydawnictwa, mogą spodziewać się z kolei trzech specjalnych utworów.

Polecane

Share This