Proceente, Łysonżi, Green – “Jestem MC” – audio

Kolejny utwór z mixtape'u "Dzień z życia mistrza ceremonii".


2012.12.26

opublikował:

Proceente, Łysonżi, Green – “Jestem MC” – audio

Przed Wami numer „Jestem MC”, w którym oprócz Proceente pojawiają się Łysonżi oraz Green. Kawałek został nagrany pod wyjątkowy instrumental Szczura z płyty Parias i jest kolejna pozycją na mixtejpie Proceente „Dzień z Życia Mistrza Ceremonii”.

Proceente:

„Napisałem ten kawałek w hołdzie dla mistrzów ceremonii. Do numeru zaprosiłem moich ludzi Łysonżiego Dżonsona i Greena. Instrumental od Pariasów wybraliśmy z DJ`em Anuszem nieprzypadkowo, jest to w naszej opinii jeden z najciekawszych i najbardziej inspirujących polskich bitów ostatnich lat. Nie ukrywam, że podoba mi się konceptualny album Eldo, Pelsona i Włodiego. Cały mixtejp był nagrywany w Erem Studio u Staszka Koźlika, czyli w tym samym miejscu gdzie płyta Parias. Mam nadzieję że mixtejpowa wersja numeru nie zostanie odebrana jako coś w rodzaju herezji. Przy okazji życzę słuchaczom Zdrowych, Wesołych Świąt.”

Na tracklistę „DZŻMC Mixtape” składa się ponad 20 numerów nagranych pod wyselekcjonowane instrumentalne z Polski i USA. Koncept materiału osadzony jest w leniwym miejskim klimacie, gorącego lata, o klasyczną stylistykę riddimów oraz treściwe cuty zadbał DJ Anusz. Cały projekt został zrealizowany między wrześniem a grudniem 2012 w Erem Studio pod okiem Staszego Staszka Koźlika. Za warstwę graficzną projektu odpowiada Daniel Marciniak, autorem towarzyszącej projektowi sesji zdjęciowej jest Tomek Karwinski.


Polecane