Proceente i Metro zapowiadają nowy singiel


2017.12.12

opublikował:

Proceente i Metro zapowiadają nowy singiel

foto: kadr z wideo

Wytwórnia Aloha Entertainment oraz Św. Mikołaj zapraszają na przedświąteczną premierę teledysku Proceente/Metro „Takie czasy”. Klip zrealizowany we współpracy z Dobrekino Studio ukaże się w poniedziałek 18 grudnia. „Takie czasy” to drugi singiel zapowiadający album Proceente/Metro „Kolej podziemna”.

Proceente to hip-hopowa osobowość i jeden z ostatnich raperów, którzy nie targetują swojej muzyki, stawiając na szczery przekaz i partnerską relację ze słuchaczem. W jego twórczości próżno doszukiwać się afirmacji szołbiznesu oraz cynicznych zabiegów marketingowych. Reprezentant Dolnego Mokotowa wciąż potrafi nazywać rzeczy po imieniu i podążając za reporterskim instynktem, nie odwraca oczu od tego, co dzieje się dookoła. Nagrywa rap z perspektywy zwykłego człowieka, przesiąknięty aktualnym komentarzem do spraw bieżących, pełen niesztampowych obserwacji i odważnych refleksji. W utworach Proceente każdy może odnaleźć cząstkę samego siebie. Reprezentant Lavoholics konsekwentnie kieruje swój rap do rówieśników, również tych niekoniecznie odnajdujących się wśród dzisiejszych propozycji muzycznych oraz koneserów, którzy szukają w hip-hopie czystej, nie zmanierowanej, pozytywnie inspirującej zajawki. Proceente, będąc w najlepszym momencie swojej twórczości, do współpracy przy nowym projekcie zaprosił Metro, błyskotliwego producenta, który ma na swoim koncie kolaboracje z czołowymi wykonawcami z Polski oraz zza Oceanu.

Proceente i Metro połączyli hip-hopowe moce, a efektem ich wyjątkowej współpracy jest album „Kolej Podziemna”. Obaj urodzili się w szalonym roku 1981, przez szereg lat muzycznej działalności wypracowali niepodrabialne style, a że nieobca jest im praca dziennikarzy radiowych, stworzyli płytę będącą zbiorem muzycznych reportaży, miejskich relacji i dźwiękowych felietonów. „Kolej Podziemna” to album mocno osadzony w rzeczywistości, ale nagrany z wiarą, że prawdziwy hip-hop może zwyciężyć. Każdy z utworów na albumie to osobna, zapadająca w pamięć opowieść. Tracklista krążka podzielona jest na strony Jasną oraz Ciemną, odzwierciedlające zmienne stany umysłu autorów. Na krążku znajdziecie to, czego tak bardzo brakowało koneserom gatunku we współczesnej muzyce – soczyste brzmienie hip-hopu z najwyższej półki od Metro oraz bezkompromisowe i zabójczo ponadczasowe linijki od Proceente.

Duet znajduje się obecnie w życiowej formie. Artyści zapowiadają, że ich wspólny projekt będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w hip-hopowym kalendarium na rok 2018.

Polecane

Share This