Prochy lidera Motörhead w nabojach dla najbliższych przyjaciół


2021.03.24

opublikował:

Prochy lidera Motörhead w nabojach dla najbliższych przyjaciół

fot. mat. pras.

Ponad pięć lat po śmierci Lemmy’ego Kilmistera dowiedzieliśmy się, co stało sie z prochami lidera Motörhead. Ikona rocka odeszła 28 grudnia 2016 roku. Oficjalną przyczyną śmierci Lemmy’ego był rak prostaty, o którym artysta dowiedział się dopiero kilka dni przed śmiercią.

Pogrzeb artysty odbył się dwa tygodnie po jego śmierci. Ciało Kilmistera skremowano, a prochy częściowo złożono w urnie pochowanej na cmentarzu Forest Lawn w Los Angeles. Przyjaciel muzyka wyznał, że przed ostatnią wolą Lemmy’ego było, by jego prochy otrzymali najbliżsi

Przed śmiercią Lemmy poprosił, aby jego prochy umieszczono nabojach i rozdano jego najbliższym. Dziś w końcu otrzymałem i doprowadziło mnie to do łez. Dzięki Motörhead – napisał na Twitterze dziennikarz radiowy Riki Rachtman, publikując zdjęcie złotego pocisku z wygrawerowanym napisem Lemmy.

Sprawdź także: Nergal: „Pornografia jest uczciwsza od religii”

Ozzy Osbourne był prawdopodobnie jedną z ostatnich osób, które rozmawiały z liderem Motorhead

Ozzy Osbourne przyznał niedawno, że był „prawdopodobnie jedną z ostatnich osób”, które przed śmiercią rozmawiały z Lemmym Kilmisterem. Muzycy przez lata się przyjaźnili, Lemmy jest też współautorem wielu solowych utworów frontmana Black Sabbath. W rozmowie z Planet Rock Osbourne wyjaśnił, że zadzwonił do Kilmistera, kiedy dowiedział się o jego chorobie.

Byłem prawdopodobnie jedną z ostatnich osób, które z nim rozmawiały. Zadzwoniłem do niego – ktoś powiedział, że nie uda mu się odebrać, więc dzwoniłem do niego i dzwoniłem. Jak go usłyszałem, to nie mogłem zrozumieć, co mówił. To było okropne – powiedział Ozzy.

Poniżej przypominamy wideo do utworu „I Ain’t No Nice Guy” Motörhead, w którym Ozzy wsparł wokalnie Lemmy’ego.

Polecane

Share This