Producent Pezeta w pierwszym singlu Sebastiana Fabijańskiego


2020.02.06

opublikował:

Producent Pezeta w pierwszym singlu Sebastiana Fabijańskiego

– Za nami zdjęcia do pierwszego teledysku Sebastiana Fabijańskiego promującego nadchodzący album „Primityw”. Premiera singla „Nightcrawler” 14 lutego w serwisach streamingowych i na kanale YouTube Asfalt Records. Za produkcję muzyczną odpowiada Auer. Zdjęcia autorstwa znanego polskiego operatora Andrzeja Jaroszewicza odbyły się między innymi w gościnnych salach lokalu Sing Sing (Świętokrzyska 14) w Warszawie, który zaprasza też słuchaczy i fanów na prapremierę teledysku 13 lutego o 20.00, którą poprowadzi sam artysta. Scenariusz i reżyseria teledysku: Sebastian Fabijański. Produkcja: Maria Siniarska dla UFO – czytamy w komunikacie Asfalt Records.

Wiosną tego roku nakładem Asfalt Records ukaże się debiutancki album muzyczny Sebastiana Fabijańskiego, popularnego i uznanego aktora kinowego młodego pokolenia. Płyta zatytułowana „Primityw” pojawi się na rynku 24 kwietnia 2020 roku. Za projekt okładki i oprawę graficzną odpowiadają Mateusz Machalski oraz fotograf Filip Zwierzchowski. Producentami wykonawczymi są szef Asfalt Records – Tytus oraz DJ Haem, który podjął się także nagrania, mixu i masteringu albumu. Do projektu zaproszono bardzo zróżnicowane grono producentów muzycznych.

Oto co o „Primitywie” mówi sam Sebastian Fabijański:

„Ta płyta to powrót do pierwszej miłości, bo w moim przypadku rap niewątpliwie nią jest. Kiedy stałem przy mikrofonie w wieku 16 lat – czułem to samo, co czuję dziś – wolność. Nikt nie mówi, co mam pisać i co wykrzyczeć a przez 32 lata zebrał się materiał który musiał znaleźć jakieś ujście. Dobrze, że znalazł w muzyce…”

Z kolei Tytus udowadnia, że mamy tu do czynienia z dobrym hiphopowym materiałem:

„Nikt nie rodzi się raperem z zawodu i nigdzie nie jest powiedziane, że dobrym raperem nie może być aktor, jeśli tylko jako muzyk jest autentycznie sobą, a nie odgrywa jakiejś roli. Z Sebastianem nie ma takiego ryzyka, bo on od zawsze kroczy swoimi ścieżkami, jest znany ze szczerości i bezkompromisowości. Za mikrofonem wykazał się doskonałym warsztatem oraz otwartą głową, dzięki czemu szykuje się dopracowany, ambitny i dosyć zróżnicowany materiał.”


SEBASTIAN FABIJAŃSKI

Ceniony i popularny aktor filmowy. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. W 2014 roku otrzymał nagrody za najlepszy debiut aktorski za role w filmach „Jeziorak” i „Miasto 44” na 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za te same role otrzymał również Tarnowską Nagrodę Filmową. Popularność przyniosły mu seriale: „Pakt” i „Belfer”. Można go było zobaczyć w produkcjach „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona, „Misja Afganistan” w reżyserii Macieja Dejczera, „Jeziorak” w reżyserii Michała Otłowskiego, „#Wszystko Gra” w reżyserii Agnieszki Glińskiej, „Panie Dulskie” w reżyserii Filipa Bajona czy „Pitbull” i „Niebezpieczne kobiety” w reżyserii Patryka Vegi. Niedawno weszły do kin filmy, w których zagrał główną rolę: „Mowa ptaków” w reżyserii Xawerego Żuławskiego oraz „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego, za które dostał nagrodę przyznaną na Forum Kina Europejskiego Cinergia. Udzielił również swojego głosu Finnowi w polskiej wersji językowej „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy”. Ostatnio zagrał w filmie „Psy 3. W imię zasad” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.

MATEUSZ MACHALSKI

Urodzony w 1989 roku; studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie (2009–2014) ukończone z wyróżnieniem Rektorskim. Obecnie na studiach doktoranckich. Pięciokrotny Stypendysta Ministra Kultury. Laureat stypendium „Młoda Polska”. Członek rady programowej Międzynarodowego Biennale Plakatu. Członek zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Członek organizacji ATypI (AssociationTypographique Internationale). Laureat nagrody The best of Design 2018 – Klubu Twórców Reklamy. Dyrektor artystyczny magazynu „Newonce” i „Warsawholic”. Autor ponad 30 rodzin pism pisma, licznych krojów korporacyjnych, multiskryptowych i ponad 90 identyfikacji wizualnych firm i instytucji. Kierownik zespołu przy digitalizacji „BRYGADY”, której premierę ogłosił Prezydent Andrzej Duda. Autor międzypokoleniowego projektu Bona Nova realizowanego wspólnie z Andrzejem Heidrichem – twórcą polskich banknotów. Współzałożyciel grupy produkcyjno-kreatywnej BORUTTA, fundacji RESPECT WWA. Autor licznych tekstów i artykułów dotyczących projektowania graficznego, kultury wizualnej oraz typografii Równolegle do pracy projektowej zajmuje się prowadzeniem warsztatów oraz wykładów w Polsce i za granicą.

FILIP ZWIERZCHOWSKI

Ukończył Łódzką Szkołę filmową na wydziale operatorskim. Specjalizuje się w fotografii modowej i lifestylowej. Jednocześnie rozwija swoje osobiste projekty, które są inspirowane podróżami. Obrazuje niesamowitą grę świateł, kompozycji oraz malowniczy klimat fotografii dokumentalnej. Wierzy że kreacja ma głębsze znaczenie i niesie za sobą multimedialną nieskończoność. Wśród jego ostatnich realizacji znajdują się m.in. sesje zdjęciowe dla magazynu ELLE, Glamour, PANI, Twojego Stylu, oraz kampanie wizerunkowe dla Banku Envelo, Prosto, Holistic Clinik oraz Please Stand-up.

Polecane

Share This