Profetyczny singiel Ghost. Sprawdź boleśnie aktualne „Twenties”


2022.03.03

opublikował:

Profetyczny singiel Ghost. Sprawdź boleśnie aktualne „Twenties”

fot. Mikael Eriksson

„Twenties” to najnowszy singiel zespołu Ghost i kolejny przedsmak nadchodzącego albumu „Impera”. Piąty album szwedzkich rockmanów ukaże się 11 marca.

„Twenties”, ze swoim profetycznym przesłaniem i pełną mocy warstwą muzyczną, stoi w mocnym kontraście do poprzednika, hipnotycznego singla „Call Me Little Sunshine”. Apokaliptyczny klimat „Twenties” – zwłaszcza jego tekstowa adekwatność (dodajmy: zupełnie przypadkowa) do historycznych wydarzeń rozgrywających się obecnie na światowej arenie – nadaje tej pozycji w dyskografii Ghost szczególnego znaczenia.

Singiel ukazuje się tuż po zakończeniu amerykańskiej trasy Ghost z zespołem Volbeat po Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie media nie szczędziły pochwał pod adresem zespołu, opisując nowe koncerty jako triumfalne i spektakularne.

Na płycie „Impera” Ghost przeskakuje kilkaset lat, pozostawiając za sobą nękaną dżumą XIV-wieczną Europę, znaną z poprzedniego dzieła „Prequelle” (2018). W efekcie powstał najbardziej ambitny i najbardziej przenikliwy pod względem tekstów materiał w dorobku Ghost. W zestawie znalazło się 12 utworów, w tym single „Twenties” i „Call Me Little Sunshine” oraz podbijający rockowe listy przebojów „Hunter’s Moon”. Nowe numery opowiadają o powstających i upadających imperiach, samozwańczych mesjaszach (finansowych i duchowych) czy przepowiedniach. Wszystko jak najbardziej aktualne i ważne w obecnych czasach, przedstawione na tle hipnotycznego, mrocznego muzycznego krajobrazu Ghost. „Impera” nie przypomina wcześniejszych dokonań kapeli, a jednocześnie stanowi kwintesencję stylu Szwedów.

Polecane

Share This