„Program Muzyczny” na żywo – w tej chwili


2012.04.03

opublikował:

„Program Muzyczny” na żywo – w tej chwili

Nowy program muzyczny nazywa się po prostu „Program Muzyczny”. Jego bezkompromisowym scenariuszem nie była zainteresowana żadna z telewizji, więc autorzy z radością przyjęli zaproszenie Waltera Chełstowskiego (reżysera, współorganizatora WOŚP, pomysłodawcę i szefa kultowego programu „Lista, lista, 30 ton” z którego wyrósł portal CGM.pl, twórcę legendarnych festiwali w Jarocinie).

Program Muzyczny gości „na antenie” internetowego kanału http://www.ustream.tv/channel/chelstowski na którym od kilku miesięcy można uczestniczyć w nadawanych na żywo programach prowadzonych przez Chełstowskiego. Program Muzyczny emitowany jest 100% na żywo. Można go oglądać równolegle na portalu CGM.pl.

Tematem dzisiejszego odcinka jest niezależność. Niezależność w muzyce, w sztuce. Gościem Programu Muzycznego będzie Jędrzej „Kodym” Kodymowski z Apteki.Live streaming by Ustream

Jednym z tematów któregoś z kolejnych odcinków będą pieniądze. Postaramy się ustalić, co jest w kontraktach między artystami a wydawcami, ile kosztuje umowa dystrybucyjna a ile studio nagraniowe? Ile kosztuje produkcja, mastering, miksy, poligrafia, promocja. Kto i za co odpowiada i ile za co trzeba zapłacić. Ile kosztuje wydanie płyty oraz kto i ile na niej zarabia. Ile można wycisnąć z koncertów? Ile można zarobić a ile stracić na muzyce? Zbieramy dane i wszystkie możliwe do zweryfikowania informacje – jeśli możesz pomóc – odezwij się do nas na facebooku.

Program Muzyczny z założenia nie ma żadnych ograniczeń, nawet czasowych – poza jednym: ma być szczerze i o muzyce. Twórcy Programu Muzycznego chcą udowodnić, iż można w mediach o muzyce rozmawiać zupełnie swobodnie, jak kumple przy wódce, bez tego całego telewizyjnego ugrzecznienia i zastanawiania się, czy tak wypada czy nie? Czy można coś puścić na antenie i czy ktoś się obrazi. Jednocześnie autorzy odrzucają wszelkie tanie skandalizowanie, „fajerwerki i puszczanie różowych bąków” – cytat z jednego z prowadzących.

Więcej o Programie Muzycznym tutaj: https://www.facebook.com/ProgramMuzyczny

Polecane

Share This