Proletaryat zagra na najbliższym Pepsi Rocks


2012.10.12

opublikował:

Proletaryat zagra na najbliższym Pepsi Rocks

Jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny rockowej – Proletaryat – zagra w ramach cyklu Pepsi Rocks w Hard Rock Cafe Warsaw już 16 października.

 

Zespołu Proletaryat chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Ponad dwadzieścia lat istnienia na polskiej scenie rockowej, 13 płyt i prawie tysiąc zagranych koncertów. Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju i jeden z tych zespołów które wytyczały nowe szlaki w muzyce. Na ich płyty czeka się z niecierpliwością a każda z nich jest szczególna i przełomowa.

PEPSI ROCKS! presents Ploretaryat – 16 październik 2012 (zapowiedź) from Agencja Plej on Vimeo.


 

Grupa powstała w Pabianicach 20 lat temu. Trzej koledzy – Tomasz Olejnik, Darek Kacprzak i Jarek Siemienowicz postanowili utworzyć zespół. Pierwszy spektakularny sukces odnieśli na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w roku 1989, gdzie zdobyli aż trzy nagrody – publiczności, organizatorów i dziennikarzy. W latach 1990-91 ukazały się dwa albumy: Proletaryat i Proletaryat II.  Kolejne albumy – Czarne Szeregi (1993), IV (1994), Zuum (1996) oraz Made in U.S.A. (1999) prezentowały coraz to nowe artystyczne oblicza zespołu. Każdy z nich zawierał inną stylistycznie i brzmieniowo muzykę, co budziło kontrowersje, ale nie miało większego wpływu na ich pozycję i popularność. Pomiędzy tymi studyjnymi płytami zespół wydał też dwa albumy koncertowe i kompilację The Best of… Po kilkuletniej przerwie Proletaryat w 2006 roku wydał albumy „ReC” i „Recycling”.

 

Ostatnim dziełem zespołu jest płyta „Prawda”, wydana we wrześniu 2010 roku, nagrana z nowym gitarzystą Wiktorem Daraszkiewiczem. Aktualnie Proletaryat przygotowuje nowy materiał i niebawem wchodzi do studia. 

Obecnie zespół tworzą: Tomasz Olejnik – wokal, Dariusz Kacprzak – gitara basowa, Wiktor Daraszkiewicz – gitara oraz Robert Hajduk – perkusja.

 

Data: 16.10.2012

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Bilety: 21 zł – dla posiadaczy legitymacji ISIC / 26 zł – przedsprzedaż / 36 zł – w dniu koncertu

Polecane

Share This