PROSTO oddaje hołd Krzysztofowi Krawczykowi


2022.10.02

opublikował:

PROSTO oddaje hołd Krzysztofowi Krawczykowi

„Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” to muzyczny hołd dla niekwestionowanej Ikony polskiej sceny muzycznej i popkultury – Krzysztofa Krawczyka. Album trafił wczoraj na półki sklepowe i do serwisów streamingowych.

Płyta jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas sponsorowanej przez markę Żywiec, tegorocznej trasy Męskiego Grania, na której pojawił się prezentowany w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu wyjątkowy program muzyczny „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”. Seria koncertów była ogromnym sukcesem, dowodem na to, że prawdziwe przeboje i charyzma Krawczyka nadal inspirują młode pokolenie artystów. Publiczność żywiołowo reagowała na kolejne wykonania i tysiące widzów na koncertach wspólnie z artystami na scenie śpiewało znane wszystkim słowa takich piosenek jak „Chciałem być”, „Mój Przyjacielu”, „Bo jesteś Ty” czy „Parostatek”.

Piosenki te w nowej oprawie muzycznej przygotowanej przez znanego kompozytora, aranżera i producenta muzycznego Wojtka Urbańskiego brzmią odkrywczo i nowocześnie. Tak o zetknięciu z tym repertuarem mówi on sam: „Bardzo szanuję twórczość pana Krzysztofa. W każdym jego wersie i w każdej melodii czuć bowiem, że kochał życie, kochał się bawić i kochał ludzi. To wszystko słychać w tych piosenkach i to był piękny punkt wyjścia do mojej pracy nad odświeżeniem ich aranżacji.”

Nowe wykonania powstały z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej, które rzucają inne światło na te kultowe kompozycje. Soliści w charakterystyczny dla siebie sposób budują swoim głosem i emocjami własną wizję znanych przebojów. Filtrują śpiewane przez siebie piosenki przez pryzmat swojego talentu, wrażliwość muzyczną i energię sceniczną. Tę energię ze sceny czuć także i na samej płycie.

Albumowi towarzyszy premierowa publikacja video do koncertowego wykonu Piotra Zioły i piosenki „Ostatni raz zatańczysz ze mną” z finałowego koncertu w Żywcu. Wykonanie to poprzez wyjątkową aranżację i wokal Solisty stało się dramatyczniejsze i mocniejsze w swoim przekazie od samego oryginału. Jest to drugie video, które promuje album – tydzień temu ukazał się teledysk „Pamiętam Ciebie z tamtych lat” braci Kacperczyk.

 

 

Na płycie znajdują się wykonania takich artystów jak Maciej Maleńczuk, Błażej Król, Natalia Szroeder, Igo, Kacperczyk, Artur Rojek, Skubas, Natalia Grosiak, Jarecki, Baasch, Maciej Musiałowski, Piotr Zioła, Jucho. W wersji cyfrowej albumu dodatkowo pojawiają się nagrania Grubsona oraz duetu Miuosh & Marcelina.

Muzyka łączy pokolenia, dlatego Prosto połączyło siły z Sony Music Polska i z okazji wydania albumu „Tribute to Krzysztof Krawczyk” stworzyło niepowtarzalny produkt. T-Shirt TRIBUTE to odzieżowy hołd dla kultowej postaci i niekwestionowanej ikony polskiej popkultury – Krzysztofa Krawczyka. Wysokiej jakości bawełna w oprawie graficznej, z której uderzają nas dźwięki szlagierów. Koszulka stworzona na podstawie projektu Bruno Neuhamera, który wygrał ogólnopolski konkurs na mural w Opolu upamiętniający osobę Krzysztofa Krawczyka.

 

Polecane

Share This