Przeciwnicy in vitro? Nergal atakuje katolickich aktywistów: „Podła, kłamliwa retoryka”


2021.02.09

opublikował:

Przeciwnicy in vitro? Nergal atakuje katolickich aktywistów: „Podła, kłamliwa retoryka”

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

Konserwatywna władza doprowadziła w Polsce do zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Jednym z celów rządzących oraz sympatyzujących z nimi organizacji jest ograniczenie dostępu do metody in vitro, która dla wielu polskich rodzin jest jedyną szansą na zapłodnienie, a następnie urodzenie dzieci.

W sieci pojawił się przygotowany przez Fundację Życie i Rodzina plakat zniechęcający do in vitro. Znajdują się na nim nieprawdziwe informacje dotyczące tej metody leczenia bezpłodności. Nergal po zetknięciu z grafiką, zdecydował się zareagować na nią wpisem w mediach społecznościowych.

Sprawdź także: Wściekły Nergal w ostrych słowach komentuje zakaz aborcji

Widziałem dziś ten plakat. To kampania przeciw in vitro rozpowszechniana przez moich starych, dobrych znajomych – katolickich fundamentalistów w Polsce. Według ich wątpliwej wiedzy in vitro to: fabrykowanie dzieci metodami weterynaryjnymi, handlowanie nimi, wielokrotne aborcje, mrożenie dzieci, wielkie dochody dla klinik.

Nie mam wystarczająco dużo środkowych palców, by wyrazić, jak bardzo gardzę tą podłą i kłamliwą retoryką, którą rozpowszechniają. Prawdę mówiąc, dzięki in vitro mój przyjaciel ma piękną córkę. Jest zdrowa, inteligentna, piękna i sprawiła, że rodzina wreszcie poczuła się kompletna oraz szczęśliwa. W kontrze do nauki wychodzą katolickie, pseudo-filozofie, słabe, antyhumanistyczne i sprzeciwiające się życiu. Aborcja musi być legalna. Możemy raz na zawsze usunąć tę haniebną agendę z naszego życia i społeczeństwa. ***** *** – napisał lider grupy Behemoth.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Adam Nergal Darski (@nergal69)

Nergal ponownie stanie przed sądem?

Nergal zdążył się już przyzwyczaić do tego, że za swoją działalność sceniczną oraz aktywność w mediach społecznościowych od czasu do czasu musi odpowiedzieć przed sądem. Artyście niejednokrotnie zarzucano urażenie uczuć religijnych, skarżono go także za znieważanie symboli narodowych. Teraz lidera Behemotha czeka kolejna sprawa.

W 2019 roku artysta zdeptał obraz Matki Boskiej, czym pochwalił się na Facebooku. Post Nergal jak zawsze wzbudził skrajne reakcje, a finalnie przyniósł także pozew przeciw artyście. Członkowie Ordo Juris i Towarzystwa Patriotycznego zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa, a ta zdecydowała się działać. W mijającym tygodniu do sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko muzykowi.

Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet, znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał „on the set”, co w tłumaczeniu oznacza „na planie”, czym obraził uczucia religijne czterech osób – wyjaśnia prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Nergal odniósł się do sprawy, udostępniając na facebookowym profilu artykuł z serwisu internetowego TVP Info, informujący o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia.

Wielka szkoda, że większość tego społeczeństwa jest niedorozwinięta AF. Dobrze mnie przyjęliście, debile… ale jeszcze nie skończyłem ***** ***. Na pohybel skur****om – napisał muzyk.

Polecane


Share This