Przed nami Festiwal Reggae na Piaskach


2009.06.28

opublikował:

Przed nami Festiwal Reggae na Piaskach

Z przyczyn niezależnych od organizatora, zmienił się skład zespołów zakwalifikowanych do Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka w ramach 9. Festiwalu Reggae na Piaskach. Ostatecznie, 5 lipca w Ostrowie Wielkopolskim nad zalewem Piaski o prestiż i nagrody zagrają: Enchantia, Pajujo, Parassol oraz Raggamoova i Sunflowers.

Kilka dni temu, z powodu kłopotów ze składem, z udziału w konkursie musiał zrezygnować zespół Erijef Massive. W ich miejsce zagra formacja Sunflowers.

– Poziom zdecydowanej większości nadesłanych do części konkursowej festiwalu zgłoszeń był tak wysoki, że spokojnie moglibyśmy „wystawić” do konkursu jeszcze kilka równie dobrych zespołów. Ustaliliśmy jednak, że zagra nie więcej, niż 5 kapel, żeby publiczność mogła spokojnie wybrać ten jeden najlepszy zespół – mówi Jarosław Wardawy, kierownik artystyczny festiwalu Reggae na Piaskach.

Zasady Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka nie ulegają zmianie; 5 wybranych na podstawie zgłoszeń zespołów rywalizuje o zestaw nagród i zwycięstwo w konkursie. Nagrodami są: markowa gitara Telecaster ufundowana od niezawodnych przyjaciół festiwalu z zespołu BIG CYC, efektowna statuetka od Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim – jednego z głównych patronów imprezy oraz – po raz pierwszy – specjalna nagroda niespodzianka od firmy NEWDECOR, znanego producenta odzieży i gadżetów rastafariańskich.

O wyborze laureata decyduje wyłącznie publiczność, oddając podczas niedzielnego koncertu swoje głosy.

Enchantia – http://www.myspace.com/enchantiaband


Enchantia powstała na początku 2008 roku. Muzyka, którą tworzą można określić jako roots reggae i ska. Zespół ma za sobą udany debiut na festiwalu „Metropolia jest okey”, gdzie został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. Na ich koncertach można usłyszeć dźwięki, które są mieszanką korzennego reggae, przestrzennych dubów i ciekawego wokalu Sary Brylewskiej.

Pajujo – http://www.pajujo.pl/


Pajujo gra melodyjne reggae i ska szukając inspoiracji w wielu różnych nurtach muzycznych. Od daty powstanie w 204 roku zespół zdążył już zagrać ponad 100 koncertów w całj Polsce. Mjaa na sowim koncie wydanie płytowe swoich nagrań demo i kilka sukcesów w festiwalach i konkursach muzycznych, np. w Opolu, Katowicach, czy Brzeszczach. Lubią dawać z siebie wszystko na koncertach, co zawsze gwarantuje dobrą zabawę.

Parassol – http://www.myspace.com/parassolreggae


Zespół powstał z pomysłu i inicjatywy braci Jakuba i Wojciecha Utyra pod koniec 2007 roku w Solcu Kujawskim. Po skompletowaniu składu, kilku roszadach personalnych oraz roku prób w podziemiach Soleckiego Domu Kultury grupa zadebiutowała występem w rodzinnym mieście. Inspiracje to wypadkowa gustów i upodobań wszystkich członków zespołu, jednakże głównie to szeroko pojęta muzyka reggae & dub.

Raggamoova – http://www.myspace.com/raggamoova


Warszawska, multistylowa, multi-instrumentalno-wokalna mikstura pulsującego raggamuffin, twardego rapu, bujajacego funky i gorącej brazylijskiej socy. Charakteryzuje ich bardzo skoncentrowane brzmienie, szybkie nawijki i melodyjne refreny, czy beat-boxowe wstawki. Dwa niepokorne i charyzmatyczne wokale, głęboki bas, rytmicznie reggaeujaca gitara, (im)pulsująca perkusja, bardzo klawe klawisze, osadzone w hip-hopie skrecze – to właśnie Raggamoova.

Sunflowers www.sunflowers.com.pl


Sunflowers to melodyjne i radosne reggae. Charakterystyczna barwa wokalu oraz dynamiczna sekcja rytmiczna wprowadzają w reggae’owy trans zaś ciepłe brzmienie gitary połączone z miękkimi partiami klawiszy nadają muzycznej przestrzeni. Swoją muzyką podczas koncertów potrafią oczarować każdą publiczność.

W swojej krótkiej działalności zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce.

Obecnie zespół pracuje nad materiałem debiutanckiej płyty, której wydanie planuje na wiosnę 2008 roku.

Zespoły, które zgłosiły się do Konkursu Młodych Talentów im., Ryszarda Sarbaka (alfabetycznie)

ZAKWALIFIKOWANI DO KONKURSU

Enchantia, Pajujo, Parasol, Raggamoova, Sunflowers

POZOSTAŁE :

Bakarath

Bethel

Bez Jahzgh

Czarna Mamba

Czerniejewska

Comeyah

Erijev Massive

Jah-Qubowa Drabina

Los Grandem Rudeboys

Lucky Loozers

Niceness

Odkrywcy Nieodkrytych Lądów

O’reggano

Pali Się Sundsystem

Razturaztam

Regau

Reforma

Sensithief

Sunflowers

Starguardmuffin

Wahnatah

Organizatorzy 9. Festiwalu Reggae na Piaskach serdecznie dziękują wszystkim zespołom, które przysłały zgłoszenia na Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka.

9. Festiwal Reggae na Piaskach odbędzie się w dniach 4-5 lipca 2009 w Ostrowie Wielkopolskim.

Na zdjęciu powyżej: Enchantia.

Polecane

Share This